Ogłoszenia – 31.07.2022 r.

XVIII Niedziela Zwykła

1. W poniedziałek, 1 sierpnia rozpoczynamy miesiąc sierpień, miesiąc modlitw o trzeźwość narodu polskiego. W kaplicy Matki Bożej jest wystawiona Księga Trzeźwości i Abstynencji. Zachęcamy do wpisywania swoich intencji włączenia się w grono abstynentów chociażby na miesiąc sierpień, z modlitwą za zniewolonych alkoholizmem.
2.   We wtorek, 2 sierpnia w kościołach i klasztorach franciszkańskich obchodzone jest patronalne święto Matki Bożej Anielskiej z Porcjunkuli. Tego dnia w kościołach franciszkańskich i parafialnych można uzyskać odpust zupełny Porcjunkuli. W tym celu należy nawiedzić kościół, odmówić Ojcze nasz, Wierzę w Boga oraz pomodlić się w intencjach Ojca świętego. Ponadto trzeba być w łasce uświęcającej i wolnym od przywiązania do grzechu.
 
3. W środę przed Mszą wieczorną nabożeństwo do Matki Bożej Nieustającej Pomocy. Na Mszę wieczorną zapraszamy wszystkie pary małżeńskie które zawarły sakramentalny związek małżeński w miesiącu sierpniu.
 
4. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca.  W czwartek od godz. 1700 nabożeństwo eucharystyczne „Godzina Świata” i okazja do spowiedzi.  W piątek spowiedź od godz. 1700. Zachęcamy do praktyki pierwszych piątków miesiąca ze spowiedzią i komunią święta wynagradzającą Najświętszemu Sercu Pana Jezusa. W kaplicy za mostem Msza św. o godz. 730.
W sobotę od godz. 800 odwiedziny chorych w domach z posługą sakramentalną. O godz. 1700 nabożeństwo eucharystyczne do Niepokalanego Serca Najświętszej Maryi Panny połączone z różańcem.
5. W sobotę, 6 sierpnia przypada święto Przemienienia Pańskiego, odpust w kaplicy na cmentarzu w Żywcu.
6. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej: „Gościa Niedzielnego”, „Niedzieli” i naszego parafialnego „Królowania”.
7. Podjęto decyzje o renowacja figur Matki Bożej i św. Józefa z naszego parafialnego kościoła. Zostały one przewiezione do pracowni renowacji zabytków, p. Joanny Szymańskiej z Grodziska Mazowieckiego. Są to prace zlecone przez głównego konserwatora sztuki sakralnej, a zarazem odpowiedzialnego w naszej diecezji za zabytki kościelne, ks. dr Szymona Tracza. Prace zostały zatwierdzone i skonsultowane z ks. biskupem ordynariuszem w czasie wizytacji, jak również z Parafialną Radą Ekonomiczną.
 
8. Liturgiczne obchody tygodnia:
a) poniedziałek, 1 sierpień – wspomnienie św. Alfonasa Marii Liguoriego, bp. i doktora Kościoła,
b) czwartek, 4 sierpień – wspomnienie św. Jana Marii Vianneya, kapłana,
c) sobota, 6 sierpień – święto Przemienienia Pańskiego.
9. W tym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odeszli śp. Alojzy Muś i śp. Janina Tomaszek. Wieczna odpoczywanie racz im dać Panie….
10.   Wszystkim parafianom i gościom życzymy błogosławionej niedzieli i całego tygodnia.