Ogłoszenia – 14.08.2022 r.

XX Niedziela Zwykła

1. Dziś nasza diecezja świętuję uroczystość św. Maksymiliana Marii Kolbego, kapłana i męczennika, który jest głównym patronem naszej diecezji bielsko-żywieckiej. Modlitwą obejmujemy zarówno duchowieństwo jak i wszystkich wiernym członków kościoła lokalnego.
 
2. W poniedziałek, 15 sierpnia w uroczystość Wniebowzięcia NMP. Jest to również święto Wojska Polskiego i rocznica „Cudu nad Wisłą” – Bitwy Warszawskiej, która ocaliła Europę przed bolszewickim najazdem. Msze św. jak w każdą niedziele. Na każdej mszy św. będzie poświecenie ziół i kwiatów. Gotowe wiązanki można nabyć przed mszami u członków Asysty Żywieckiej. Zebrane fundusze zostaną przeznaczone na film o Asyście Żywieckiej w Sporyszu.
3. We wtorek i środę (16 i 17 sierpnia) w Domu Parafialnym odbywać się będą warsztaty muzyczne dla dzieci szkolnych (kl. IV-VIII) i młodzieży szkół średnich. Spotkana będą od 1000 – 1400. Zapraszamy wszystkich, którzy pragną przez śpiew i grę na instrumentach chwalić Boga w naszym kościele i parafii.
 
4. W środę, 17 sierpnia w liturgii wspomnienie św. Jacka, kapłana. 20 lat temu, 17 sierpnia 2002 roku, Ojciec Święty Jan Paweł II, w krakowskich Łagiewnikach, dokonał Aktu Zawierzenia Świata Bożemu Miłosierdziu. To było zwieńczeniem dążenia św. Jana Pawła II do rozpowszechnienia kultu Bożego Miłosierdzia na cały świat i wyznanie, że tylko Bóg może uratować świat.
 
5. W czwartek przed Mszą wieczorną nabożeństwo do Chrystusa Króla, patrona kościoła i parafii.
 
6. W piątek, 19 sierpnia o godz. 1730 nabożeństwo do św. Józefa. Zapraszamy wszystkich mężczyzn, którym bliski jest sw. Józef jako wzór pracownika, jak i wzór ojca i opiekuna.
7. W sobotę, 20 sierpnia w liturgii wspomnienie św. Bernarda, opata i doktora Kościoła.
8. Trwa miesiąc modlitw o trzeźwość naszego narodu. Zachęcamy do indywidualnej lub zbiorowej modlitwy w tej intencji, jak również do wpisywania swych deklaracji abstynenckich do Księgi wystawionej w kaplicy Matki Bożej.
9. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej: „Gościa Niedzielnego”, „Niedzieli” i naszego parafialnego „Królowania”.
 
10. W tym tygodniu w naszej wspólnocie parafialnej pożegnaliśmy śp. Wandę Majkut, mieszkankę Domu Spokojnej Starości „Świerk”.
 Wieczne odpoczywanie racz jej dać Panie…
11. Wszystkim życzymy błogosławionej niedzieli i całego tygodnia. Solenizantom i solenizantkom tego tygodnia składamy najlepsze życzenia dołączając dar naszej modlitwy.