Ogłoszenia – 21.08.2022 r.

XXI Niedziela Zwykła

1. Decyzją ks. bp. ordynariusza księża Maciej Stoły i Piotr Bratek z dniem 27 sierpnia zostają przeniesieni na nowe placówki duszpasterskie. Dziękujemy za ich pracę w parafii i szpitalu i życzymy błogosławieństwa Bożego i opieki Matki Najświętszej w dalszym kapłańskim posługiwaniu. Do naszej parafii zostali skierowani ks. Marcin Mędrzak i ks. Marcin Jakubiec.
 
2. W poniedziałek, 22 sierpnia  w liturgii wspominamy Najświętszą Maryję Pannę Królową.
3. We wtorek 23 sierpnia we wspomnienie św. Róży z Limy obchodzony jest Europejski Dzień Pamięci Ofiar Reżimów Totalitarnych. W tym dniu wyrusza Żywiecka Piesza Pielgrzymka na Jasną Górę.
 
4. W środę, 24 sierpnia w liturgii wspomnienie św. Bartłomieja, apostoła. Przed Mszą wieczorną nabożeństwo do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.
 
5. W czwartek, 25 sierpnia w liturgii wspomnienie św. Ludwika, króla. Przed Mszą wieczorną nabożeństwo do Chrystusa Króla, patrona kościoła i parafii.
 
6. W piątek, 26 sierpnia uroczystość Najświętszej Maryi Panny Częstochowskiej.
Z racji uroczystości nie obowiązuje post piątkowy. W tym dniu wyrusza drugi człon tzw. myszkowski Żywieckiej Pieszej Pielgrzymki na Jasną Górę.
7. W sobotę, 27 sierpnia w liturgii wspomnienie św. Moniki.
 
8. W przyszłą niedziele powitamy nowych księży; ks. Marcina Mędrzaka i ks. Marcina Jakubca, którzy podejmą prace duszpasterską w naszej parafii.
9. W przyszłą niedziele gościć będziemy misjonarza o. Mieczysława Hułaszko, ze Zgromadzenia Ojców Oblatów. Przed kościołem będzie rozprowadzał kalendarze i inne publikacje książkowe i dewocjonalia. Ofiary będą przeznaczone na pomoc misjom i misjonarzom.
10. Dziękujemy za dzisiejszą składkę inwestycyjną. Dziękujemy w imieniu Asysty Żywieckiej za ofiary składane w uroczystość Wniebowzięcia Matki Bożej za przygotowane wiązanki ziół i kwiatów.
11. W zakrystii trwają zapisy na autokarową pielgrzymkę na Jasną Górę, w dniu 29 sierpnia. Pielgrzymi nawiedzą sanktuaria w Leśniowie, Gidlach i św. Annie.
12. Dożynki parafialne, czyli Dzień Chleba odbędą się 4 września o godz. 11.00. Starostami dożynkowymi będą członkowie Asysty Żywieckiej. Będzie to okazja odebrania chleba od Zespołu Charytatywnego, jako znaku podtrzymywania tradycji i zwyczajów ludowych. W zamian można będzie złożyć datek na dzieło pomocy najbiedniejszym z seniorów naszej parafii w ramach akcji „Dary jesieni dla ludzi w jesieni życia”.
13.   Zachęcamy do czytania prasy katolickiej: „Gościa Niedzielnego”, „Niedzieli” i naszego parafialnego „Królowania”.