Ogłoszenia – 28.08.2022 r.

XXII Niedziela Zwykła

1.  Decyzją ks. bp. ordynariusza do naszej parafii zostali skierowani księża Marcin Mendrzak, rodem z Bielska Białej i ks. Marcin Jakubiec, rodem z Łodygowic Dolnych. Ks. Marcin Jakubiec będzie pełnił posługę kapelana szpitala. Życzymy księżom błogosławieństwa Bożego i opieki Matki Najświętszej.
 
2. Dziś w naszej parafii gościmy o. Mieczysława Hałaszko, ze Zgromadzenia Oblatów. Po Mszy św. przed kościołem będzie rozprowadzał Kalendarze Misyjne i inne publikacje. Ofiara składane przy nabywaniu kalendarzy będzie przeznaczona na działalność misyjną Ojców Oblatów.
3. W poniedziałek, 29 sierpnia wchodzi na Jasną Górę Żywiecka Piesza Pielgrzymka. Autokar parafialnej pielgrzymki na Jasną Górę wyruszy o godz. 6.00. Po drodze pielgrzymi nawiedzą sanktuaria w Leśniowie, Gidlach i Św. Annie. Zachęcamy o dołączenie się do pielgrzymki swymi samochodami osobowymi.
 
4.  W środę przed Mszą wieczorną nabożeństwo do Matki Bożej Nieustającej Pomocy. Na Msze wieczorną zapraszamy wszystkie pary małżeńskie które obchodzą swój jubileusz w miesiącu wrześniu.
 
5. W czwartek, 1 września rozpoczyna się nowy rok szkolny i katechetyczny. Zapraszamy dzieci, młodzież, nauczycieli i rodziców na Mszę św. o godz. 8.00 lub 18.00. Z racji pierwszego czwartku miesiąca nabożeństwo eucharystyczne „Godzina Święta” i okazja do spowiedzi od godz. 17.00. Jest to również 83 rocznica wybuchu II wojny św. Modlimy się o pokój na Ukrainie i całym świecie.
 
6. W piątek, 2 września z racji pierwszego piątku miesiąca okazja do spowiedzi od godz. 17.00. Zapraszamy dzieci, młodzież, zachęcając do praktyki pierwszych piątków miesiąca.
7. W sobotę, 3 września z racji pierwszej soboty miesiąca rano o godz. 6.10 Godzinki ku czci Matki Bożej. Od godz. 8.00 odwiedziny chorych w domach z posługą sakramentalną. O godz. 17.00 nabożeństwo do Niepokalanego Serca NMP połączone z różańcem.
 
8. W przyszłą niedziele, 4 września dożynki parafialne, czyli Dzień Chleba. Uroczysta Msza św. z obrzędem dożynkowym o godz. 11.00. Starostami dożynkowymi będą członkowie Asysty Żywieckiej. Będzie to okazja odebrania chleba od Zespołu Charytatywnego, jako znaku podtrzymywania tradycji i zwyczajów ludowych. W zamian można będzie złożyć datek na dzieło pomocy najbiedniejszym z seniorów naszej parafii w ramach akcji „Dary jesieni dla ludzi w jesieni życia”.
9. Dziękujemy za zeszłotygodniową składkę inwestycyjną.  Zebrano 7 320 zł.
10. Liturgiczne obchody tygodnia:
a) w poniedziałek, 29 sierpnia- wspomnienie męczeństwa św. Jana Chrzciciela,
b) w sobotę, 3 września – wspomnienie św. Grzegorza Wielkiego, papieża i doktora Kościoła.
11.   Zachęcamy do czytania prasy  katolickiej: „Gościa Niedzielnego”, „Niedzieli” i naszego parafialnego „Królowania”.