Ogłoszenia – 4.09.2022 r.

XXIII Niedziela Zwykła

1. Dziś pierwsza niedziela miesiąca, niedziela adoracyjna. W naszej parafii niedziela dożynek parafialnych i dziękczynienia za tegoroczne plony ziemi.
2. Po mszy św. na placu przed kościołem będzie stał bus z chlebem dożynkowym. Każdy może zabrać do domu bochenek chleba. Będzie też puszka dla najbiedniejszych seniorów naszej parafii. W ramach akcji „Dary jesieni dla ludzi w jesieni żywica”.
      Bardzo dziękujemy p. Łukaszkowi za upieczenie chlebów dożynkowych a Akcji Katolickiej za sprawne ich rozdzielanie.
 
3. W środę przed Mszą wieczorną nabożeństwo do Matki Bożej Nieustającej Pomocy. Na Msze wieczorną zapraszamy wszystkie pary małżeńskie które obchodzą swój jubileusz w miesiącu wrześniu.
 
4. W czwartek przed mszą św. nabożeństwo do Chrystusa Króla patrona naszej parafii i kościoła.
5. W sobotę, 10 września, w amfiteatrze pod Grojcem o godz. 10.00 odbędzie się diecezjalne rozpoczęcie roku formacyjnego wspólnot dziecięcych i młodzieżowych. Wieczorem o godz. 17.30 w kościele nabożeństwo, koronka do siedmiu boleści Matki Najświętszej. Na wieczorną mszę św. zapraszamy rodziny zmarłych parafian których pożegnaliśmy w naszej wspólnocie od września zeszłego roku do września tego roku.
 
6. W przyszłą niedziele, 11 września rozpocznie się coroczny Tydzień Wychowania. Na mszę św. o godz. 11.00 zapraszamy wszystkie dzieci, szczególnie dzieci z klas I z tornistrami i podręcznikami. Będzie uroczyste poświęcenie tornistrów i przyborów szkolnych z modlitwą w intencji dzieci i młodzieży w ramach akcji „I Ty możesz być ołówkiem w ręku Pana Boga”.
7. Liturgiczne obchody tygodnia:
a) w środę, 7 września – wspomnienie św. Melchiora Grodzickiego, kapłana i męczennika,
b) w czwartek, 8 września – święto Narodzenia Najświętszej Maryi Panny.
8.  Zachęcamy do czytania prasy  katolickiej: „Gościa Niedzielnego”, „Niedzieli” i naszego parafialnego „Królowania”.