Ogłoszenia – 11.09.2022 r.

XXIV Niedziela Zwykła

1.  Dziś rozpoczyna się w kościele XII Tydzień Wychowania pod hasłem: „Ja jestem drogą i prawdą, i życiem” (J 14, 6). Towarzyszyć nam będzie postać św. Józefa Bilczewskiego, arcybiskupa Lwowa, duszpasterza, patrioty i wychowawcy zatroskanego o dobro dzieci i młodzieży, którego setną rocznicę śmierci będziemy przeżywać 20 marca 2023 roku.
2. We wtorek, 13 września w Rychwałdzie nabożeństwo fatimskie rozpocznie się odmówieniem różańca o godz. 18.00. O godz. 19.00 msza św. z procesją światła.
 
3. W środę, przed Mszą wieczorną nabożeństwo do Matki Bożej Nieustającej Pomocy. Po Mszy św. spotkanie formacyjne członków i sympatyków Akcji Katolickiej.
 
4. W czwartek przed Mszą św. nabożeństwo do Chrystusa Króla patrona naszej parafii i kościoła. Po Mszy św. Spotkanie dla młodzieży przygotowującej się do bierzmowania z klas VIII i VII. Obecność obowiązkowa.
5. W sobotę, 17 września XII Diecezjalna Pielgrzymka Rodzin do Kalwarii Zebrzydowskiej. O godz. 10.00 Droga Kryzowa, o godz. 12.30 Msza św. o 15.00 Akt Zawierzenie Rodzin Matce Bożej. Z naszej parafii rodziny wyruszają indywidualnie. Spotkanie przy bazylice o godz. 9.30.
 
6. W przyszłą niedziele, 18 września w kaplicy sporyskiej o godz. 12.00 Msza odpustowa ku czci Podwyższenia Krzyża Świętego. Prosimy parafian sąsiadujących z kaplicą o przygotowanie i udekorowanie kaplicy. Po Mszy św. na boisku obok mostu festyn parafialny z poczęstunkiem i dobra zabawa. Zapraszamy wszystkich parafian i rodziny wraz z dziećmi z Ukrainy, którzy zamieszkali w naszej parafii.
7. W przyszłą niedziele, 18 września wspólnota ewangelizacyjno-modlitewna Damaszek zaprasza wszystkich na Mszę św. ku czci Matki Bożej Bolesnej na szczycie Łyski. Msza św. o godz. 16.30 przy grocie na Łysce. Po mszy św. spotkanie integracyjne przy ognisku.
 
8. Serdeczne dziękowania wszystkim parafianom za dar serca dla najuboższych seniorów w ramach dożynek parafialnych. Zebrano 4 940zł. W najbliższym czasie zostaną zakupione produkty żywnościowe i przekazane najuboższym seniorom parafii. Dziękujemy p. Łukaszkowi za chleby dożynkowych, a Asyście Żywieckiej ze Sporysza za przygotowanie dożynek parafialnych.
 
9. Dzieci zapraszamy do świetlicy parafialnej, chłopców i młodzieńców do Służby liturgicznej Kościoła, dorosłych do zaangażowania się w życie parafialne przez włączenie się w liczne grupy i ruchy przy parafii. Każdy znajdzie dla siebie miejsce.
10. Liturgiczne obchody tygodnia:
a) poniedziałek, 12 września – wspomnienia Najświętszego Imienia Maryi,
b) wtorek, 13 września – wspomnienia św. Jana Chryzostoma, bp. i doktora Kościoła,
c) środa, 14 września – święto Podwyższenia Krzyża Świętego,
d) czwartek, 15 września – wspomnienia Najświętszej Maryi Panny Bolesnej,
e) piątek, 16 września – wspomnienie św. Korneliusza, papieża i Cypriana, bpa, męczenników,
f) sobota, 17 września – wspomnienie św. Zygmunta Szczęsnego- Felińskiego, bpa.
11. Zachęcamy do czytania prasy  katolickiej: „Gościa Niedzielnego”, „Niedzieli” i naszego parafialnego „Królowania”.