Ogłoszenia – 6.11.2022 r.

XXXII Niedziela Zwykła

1. Dziś niedziela adoracyjna. O godzinie 17.30 różaniec za zmarłych wypominanych w wypominkach listopadowych. O godz. 18.00 Msza św. za wszystkich zmarłych wypominanych w wypominkach rocznych.

 

2. Do 8 listopada o godz. 17.30 zapraszamy na różaniec za zmarłych wypominanych w wypominkach listopadowych. Przypominany o możliwości zyskiwania odpustu zupełnego za zmarłych. Odpust ten można zyskiwać pod zwykłymi warunkami i nawiedzając cmentarz przez dowolne 8 dni listopada.

 

3. W środę, 9 listopada święto Rocznicy poświęcenia Bazyliki Laterańskiej, która jest kościołem katedralnym Biskupa Rzymu oraz matką i głową wszystkich kościołów świata. Przed mszą wieczorną nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.
Po Mszy św. spotkanie członków i sympatyków Akcji Katolickiej.

 

4. W czwartek,10 listopada – wspomnienie św. Leona wielkiego papieża i doktora Kościoła. Po Mszy wieczornej spotkanie formacyjne dla uczniów kl. VIII przygotowujących się do bierzmowania.

 

5. W piątek,11 listopada – wspomnienie św. Marcina z Tours, biskupa. W tym dniu przypada 104 rocznica odzyskania przez Polskę niepodległości. Msza św. w intencjach naszej Ojczyzny w katedrze o godz. 10.00 a w naszym kościele o godz. 18.00. Zapraszamy wszystkich parafian. Prosimy również o wywieszenie flagi biało-czerwonej jako znaku miłości i szacunku do naszej ziemskiej Ojczyzny-Polski.

 

6. Biskup Bielsko-Żywiecki udziela dyspensy na dzień 11 listopada. Jednocześnie zobowiązuję do podjęcia dowolnej formy pokuty w innym czasie (np. odmówienie dowolnej modlitwy w intencjach Ojca Świętego lub złożenie ofiary na misje, biednych lub na potrzeby uchodźców).

 

7. W sobotę, 12. Listopada wspomnienie św. Jozafata, biskupa i męczennika. Jest to Dzień solidarności z kościołem prześladowanym. Wieczorem spotkanie członów Apostolstwa Dobrej Śmierci. O godz. 17.30 nabożeństwo do Matki Bożej Bolesnej z koronką do 7 boleści Matki Najświętszej. Msza wieczorna w intencji zmarłych parafian (od listopada zeszłego roku do listopada tego roku). Zapraszamy rodziny tych zmarłych do wspólnej modlitwy.

 

8. W sobotę, 12 listopada o godz. 9.00 w kościele spotkanie Świeckiej Rodziny Zakonu Karmelitańskiego.

 

9. Przygotowujemy się do rekolekcji parafialnych przed odpustem ku czci Chrystusa Króla. Będą od czwartku 17 listopada do soboty 19 listopada. Poprowadzi je ks. Bogusław Kuta ze Zgromadzenia Księży Sercanów. Spowiedź przed odpustem będzie w sobotę 19 listopada.

 

10. Zbliża się 6 rocznica Jubileuszowego Aktu Przyjęcia Chrystusa za Króla i Pana.
20 listopada br. obchodzić będziemy Uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata. Do tego wydarzenia przygotujmy się przez 9-dniową nowennę, która rozpocznie się w piątek, 11 listopada. Prośmy o zgodę w naszej Ojczyźnie, o pokój na Ukrainie, o zwycięstwo dobra nad złem.

 

11. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. „Gościa Niedzielnego”, „Niedzieli” i naszego parafialnego „Królowania”

 

12. Wszystkim życzymy błogosławionej niedzieli i całego tygodnia

 

13. Z naszej wspólnoty parafialnej odeszli do wieczności w minionym tygodniu:
+śp. Hilary Stasica  i  śp. Anna Mazurek.  Wieczne odpoczywanie racz im dać Panie…