Ogłoszenia – 13.11.2022 r.

XXXIII Niedziela Zwykła

1. Dziś przeżywamy w całym kościele powszechnym Światowy Dzień Ubogich, zainaugurowany przez papieża Franciszka 6 lat temu. Ubogich mamy wśród siebie, rozgarnijmy się uważnie, by ich nie tylko dostrzec, ale przyjść ze skuteczną pomocą.

2. W czwartek rozpoczynają się w naszej parafii rekolekcje przed odpustem ku czci Chrystusa Króla.

Plan rekolekcji:
CZWARTEK 17.11.
godz. 17.45 – Koronka do Bożego Miłosierdzia,
godz. 18.00 – Msza św. z kazaniem ogólnym dla wszystkich,
godz. 19.00 – Nauka stanowa dla Kobiet,
PIATEK 18.11.
godz. 17.45 – Koronka do Bożego Miłosierdzia,
godz. 18.00 – Msza św. z kazaniem ogólnym dla wszystkich,
godz. 19.00 – Nauka stanowa dla Mężczyzn,
godz. 21.00 – Apel Jasnogórski.
SOBOTA 19.11. DZIEŃ SPOWIEDZI ŚW.
godz.  7.30 do 9,00 – Wystawienie Najświętszego Sakramentu i Spowiedź św.
godz.  9.00 – Msza św. dla chorych i starszych z sakramentem chorych i błogosławieństwem rekolekcyjnym,
godz. 10.30 do 11.00 – Spowiedź św. dla dzieci,
godz. 11.00 – Msza św. dla dzieci z nauką i błogosławieństwem rekolekcyjnym,
godz. 16.00 do 18.00 – Wystawienie Najświętszego Sakramentu i Spowiedź św.
godz. 18.00 – Msza św. z nauką ogólną z błogosławieństwem rekolekcyjnym,
godz. 19.30 – Wystawienie Najświętszego Sakramentu i Młodzieżowy wieczór uwielbienia Chrystusa Króla (Parafialny Dzień Młodzieży),
godz. 21.00 – Apel Jasnogórski.
Rekolekcje poprowadzi ks. Bogusław Kuta (Zgromadzenie Księzy Sercanów)

3. W przyszłą niedziele uroczystość odpustowa w naszej parafii. Na mszę św. o godz. 11.00 zapraszamy wszystkich parafian. Zapraszamy dzieci komunijne w strojach liturgicznych, Asystę Żywiecką OSP Sporysz, grupy parafialne, panie niosące feretrony, panów niosących baldachim i chorągwie. Mszy św. przewodniczyć będzie kustosz sanktuarium w Rychwałdzie o. Grzegorz Siwek. Po Mszy św. na placu przy kościele poczęstunek i festyn parafialny przygotowany przez Akcje Katolicką, OSP Sporysz, panie z Koła Gospodyń. Będzie koncert Orkiestry Dętej i poczęstunek dla wszystkich. W czasie odpustu będzie można nabyć pamiątkowe korony z piernika. Dochód przeznaczony będzie dla ubogich seniorów naszej parafii.

4. Liturgiczne obchody tygodnia:
a) we wtorek, 15 listopada – wspomnienie św. Alberta Wielkiego, biskupa i doktora Kościoła,
b) w środę, 16 listopada – wspomnienie św. Małgorzaty Szkockiej i św. Gertrudy, dziewicy,
c) w czwartek 18 listopada – wspomnienie św. Elżbiety Węgierskiej, zakonnicy,
d) w piątek, 18 listopada – wspomnienie bł. Karoliny Kózkówny, dziewicy i męczennicy. Jest to dzień imienin ks. bp. ordynariusza Romana Pindla. Polecajmy go w modlitwie dobremu Bogu.

5. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. „Gościa Niedzielnego”,  „Niedzieli” i naszego parafialnego „Królowania”. Plan rekolekcji na kartkach znajdujący się na stoliku z prasą prosimy zabrać do domu.

6.   Wszystkim życzymy błogosławionych owoców rekolekcji, a księdzu Bogusławowi, rekolekcjoniście wymadlamy światła Ducha Świętego i moc Bożą.