Ogłoszenia – 4.12.2022 r.

II niedziela Adwentu

1.  Dziś pierwsza niedziela miesiąca, niedziela adoracyjna, oraz wspomnienie św. Barbary, patronki górników. Modlimy się za ludzi ciężkiej pracy.
 
2.  Roraty w dni powszednie o godz. 17.30, w sobotę i niedziele o godz. 6.30. Zapraszamy najmłodszych naszych parafian z lampionami, a starszych do towarzyszenia dzieciom w ich przeżywaniu Rorat.
 
3. We wtorek, 6 grudnia we wspomnienie św. Mikołaja zapraszamy na Msze roratnia wszystkie dzieci; małe i duże. Na zakończenie Mszy św. spotkanie ze św. Mikołajem. Przybędą też dzieci ukraińskie, które swój drugi dom na czas wojny znalazły na „Dębinie”. Po uroczystym spotkaniu w kościele wszystkie dzieci są zaproszone na zabawę mikołajkową i atrakcjami do świetlicy „Dębina”. Prosimy rodziców i dziadków i opiekę nad dziećmi.
 
4.  W czwartek, 8 grudnia, w uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP zapraszamy na nabożeństwo „Godzina Łaski”. Rozpoczęcie o godz. 12.00. Matka Boża, powiedziała: „Życzę sobie, aby każdego roku w dniu 8 grudnia, w południe obchodzono Godzinę Łaski dla całego świata. Dzięki modlitwie w tej godzinie ześlę wiele łask dla duszy i ciała Będą masowe nawrócenia. Dusze zatwardziałe i zimne jak marmur poruszone będą łaską Bożą i znów staną się wierne i miłujące Boga. Pan, mój Boski Syn Jezus, okaże wielkie miłosierdzie, jeżeli dobrzy ludzie będą się modlić za bliźnich. Jest moim życzeniem, aby ta Godzina była rozpowszechniona. Wkrótce ludzie poznają wielkość tej Godziny łaski. Jeśli ktoś nie może w tym czasie przyjść do kościoła, niech modli się w domu”.
 
5. W czwartek po Mszy sw. wieczornej spotkanie dla kandydatów do bierzmowania z kl. VIII. Obecność obowiązkowa.
 
6. W sobotę, 10 grudnia o godz. 9.00 w kościele spotkanie i Msza św. III Zakonu Karmelitańskiego. Wieczorem o godz. 17.30 nabożeństwo do Matki Bożej Bolesnej. Zapraszamy członków i sympatyków Apostolstwa Dobrej Śmierci. Wieczorna Msza św. w intencji ADS oraz zmarłych parafian od grudnia 2021 do grudnia tego roku. Zapraszamy do wspólnej modlitwy rodziny tych zmarłych.
 
7. W przyszłą niedzielę, 11 grudnia, dzieci pierwszokomunijne na Mszy św. o godz. 11.00 będą miały poświecenie medalików Matki Bożej. Z okazji 92 rocznicy objawień św. Katarzyny Labure, której Maryja poleciła propagować cudowny medalik, w naszej parafii siostry Miłosierdzia (siostry Szarytki wraz grupą młodzieży ukażą krótką historie tych objawień po Mszach o godz. 9.30 i 11.00.) Wszyscy parafianie będą na każdej Mszy św. obdarowywani medalikami Matki Najświętszej.
 
8.  W przedsionku kościoła członkowie Akcji Katolickiej rozprowadzają świece wigilijne, a p. organista i p. kościelny poświęcone opłatki.
 
9.  Pod chórem do nabycia prasa katolicka; Gość Niedzielny”, Niedziela” i nasz cotygodniowy numer „Królowanie”. W zakrystii do nabycia kalendarze rolnicze.
 
10.  Liturgiczne obchody tygodnia:
a) we wtorek, 6 grudnia – wspomnienie sw. Mikołaja, biskupa,
b) w środę, 7 grudnia -wspomnienie św. Ambrożego, biskupa i doktora Kościoła,
c) w czwartek, 8 grudnia – uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP,
d) w piątek, 9 grudnia – wspomnienie św. Juana Diego z Gwadelupę,
e) w sobotę wspomnienie NMP Loretańskiej.
 
11.   Życzymy wszystkim błogosławionego czasu i wytrwałości w realizacji adwentowych postanowień.