WYDARZENIA DUSZPASTESKIE W PARAFII

Spotkanie dzieci, rodziców i dziadków

ze św. Mikołajem

6 grudnia 2022 r.

 

W programie: 

17.30 – Msza roratnia,

18.00 – spotkanie ze św. Mikołajem,

18.30 – zabawa mikołajkowa (Dębina).

Z każdym rokiem świat staje się coraz bardziej skłócony i poróżniony, a za wschodnią granicą wojna która przyniosła smutek i nieszczęście. Dlatego potrzeba każdego działania, które w jakikolwiek sposób wnosi choć odrobinę dobra i uśmiechu. Tego uśmiechu potrzeba zwłaszcza najmłodszym z Polski i Ukrainy, bo to oni za kilka lat będą kształtować oblicze naszej rzeczywistości.

Dlatego jak co roku, po raz kolejny chcemy wskrzesić postać św. Mikołaja, Patrona Dobroci, który zapisany jest pewno gdzieś tam na dnie serca każdego z nas.

Niech kolejne Mikołajki przyniosą radość na twarzach i pokój w sercach dzieci, szczególnie ukraińskich, które na czas wojny znalazły swój dom w Żywcu.

Niech Święty Mikołaj, będzie przez nas nie tylko mile wspominany, ale niech ciągle żyje w naszych sercach i w naszych uczynkach i sprawia że świat i rzeczywistość, w której żyjemy staną się lepsze.

Pierwsza część w kościele parafialnym, druga część na Ośrodku „Dębina”.
Zapraszamy więc wszystkich serdecznie do uczestnictwa, Ks. Adam Hopciaś oraz  Fundacja Wolność i Pomoc ( Dębina).

 

Akcja charytatywna „Dzieci Dzieciom”

naśladować czyny św. Mikołaja

pomagamy dzieciom:

  • z Mariupola – „ Jestem z Mariupolem”
  • z Winnicy – „ Święta bez taty”
  • z Chersonia – „Być z rodzicami w domu”

     Zapraszamy wszystkie polskie dzieci, które chcąc naśladować dobroć i wrażliwość św. Mikołaja chcą przygotować paczkę prezent dla swoich rówieśników na Ukrainie ogarniętej wojną.

Dary w formie paczek lub pojedynczych sztuk słodyczy czy zabawek można składać przy figurze św. Józefa do 11 grudnia.

Prośba do rodziców i dziadków o  zachęcenie dzieci do włączenie się do tej akcji.

 

Zapraszamy do wspólnej modlitwy 🙂


GODZINA ŁASKI

8 grudnia 2022 r

 

Kościół  Chrystusa Króla w Żywcu Sporyszu

godz. 12.00-13.00

   Godzina Łaski dla całego świat

8 grudnia 1947 r. w Montichiari we Włoszech Maryja powiedziała: „Życzę sobie, aby każdego roku w dniu 8 grudnia, w południe obchodzono Godzinę Łaski dla całego świata. Dzięki modlitwie w tej godzinie, ześlę wiele łask dla duszy i ciała. Będą masowe nawrócenia. Dusze zatwardziałe i zimne jak marmur poruszone będą łaską Bożą i znów staną się wierne i miłujące Boga. Jest moim życzeniem, aby ta Godzina była rozpowszechniona. Wkrótce ludzie poznają wielkość tej Godziny Łaski. Jeśli ktoś nie może w tym czasie przyjść do kościoła, niech modli się w domu”.

Jak godnie przeżyć Godzinę Łaski?

  • Jeśli to możliwe, módl się w kościele, np. w miejscach wieczystej Adoracji Najświętszego Sakramentu, od 12–13.
  • Zacznij modlitwę od wzbudzenia w sobie nadziei na spełnienie słów Maryi, która obiecała skruszyć serca zatwardziałych grzeszników.
  • Módl się szczególnie za kapłanów, także tych, którzy porzucili Kościół, bo to o nich szczególnie prosi Maryja w objawieniach w Fontanelle.
  • Proś z wiarą o łaskę nawrócenia dla zatwardziałych grzeszników.
  • Zachęć do tego nabożeństwa inne osoby. Dziel się tą informacją oraz przesłaniem Maryi.

 

Świeca caritas, która tworzy polską Wigilię

(można pobrać u członków Akcji Katolickiej – w każdą niedziele aż do Bożego Narodzenia)

Po raz 29. zainaugurowana akcja Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom. Pozyskane dzięki niej środki będą, jak co roku, przeznaczone na pomoc najmłodszym w Polsce i za granicą. Akcji towarzyszy hasło „Świeca, która tworzy polską Wigilię”.

Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom, zapoczątkowane w 1994 r. to jedna z najstarszych akcji Caritas. Połączone jest z rozprowadzaniem w czasie Adwentu Świecy Caritas, która stała się rozpoznawalnym symbolem polskiej Wigilii. Znakiem obecności Chrystusa oraz naszej solidarności z potrzebującymi. W tym roku Caritas przygotowała 2 mln świec, które zapłoną na świątecznych stołach. Pozyskane podczas akcji fundusze umożliwią finansowanie działań dla najuboższych dzieci polskich i ukraińskich To m.in. zapewnienie dzieciom wakacyjnego wypoczynku, posiłków, a także zajęć edukacyjnych w świetlicach oraz wsparcie dzieci w rehabilitacji i leczeniu. W Ośrodku Dębina jest ok 60 dzieci, ale chcemy przesłać dary dzieciom na Ukrainie.