Ogłoszenia – 11.12.2022 r.

III niedziela Adwentu

1. Dziś III niedziela Adwentu , „Niedziela radości”. W naszej parafii dzień poświęcony cudownemu medalikowi, który Matka Boża poleciła wybić św. Katarzynie Laboure. Gościmy w naszej parafii grupę ewangelizacyjną   ze Zgromadzenia  Księży Misjonarzy i Sióstr Misjonarek (Szarytki)
  
2. Roraty w dni powszednie o godz. 17.30, w sobotę i niedziele o godz. 6.30. Zapraszamy najmłodszych naszych parafian z lampionami, a starszych do towarzyszenia dzieciom w ich przeżywaniu Rorat.
 
3. We wtorek, 13 grudnia Dzień Modlitw za Ofiary Stanu Wojennego. Modlitwą ogarnijmy też wszystkie ofiary wojny na Ukrainie
 
4. W środę, 14 grudnia po Mszy wieczornej spotkanie formacyjne dla członków i sympatyków Akcji Katolickiej
 
5. W czwartek po Mszy sw. wieczornej spotkanie dla kandydatów do bierzmowania z kl. VII. Obecność obowiązkowa.
 
6. W sobotę, 17 grudnia odwiedzimy w domach starszych i schorowanych parafian z posługą sakramentu spowiedzi świątecznej, Namaszczeniem Chorych i Komunia św. Zgłoszenia tylko tych chorych których nie odwiedziliśmy z racji pierwszej soboty miesiąca. Zgłoszenia w zakrystii do piątku, do 16 grudnia.
 
7. Spowiedź przedświąteczna w naszej parafii będzie 22 grudnia, tj. czwartek w godz. 8.00-10.00: 16.00-18.00 oraz 18.30-20.30. Skorzystajmy również z okazji spowiedzi podczas Mszy roratnych czy Stałego Konfesjonału w żywieckiej konkatedrze.
 
8. W tym roku pasterka, 24 grudnia będzie o godz. 24.00. Będzie to pasterka w oprawie góralskiej z Zespołem regionalnym Żywczanie, Kompanią Zbójników Beskidzkich, oraz z ogniskami zapalonymi przez strażaków OSP Sporysz.
 
9. Wizyta duszpasterska zwana kolędą odbędzie po Bożym Narodzeniu w zaplanowanym terminarzu. Kapłani pragną się spotkać z rodzinami w domach na wspólnej modlitwie, udzielając Bożego błogosławieństwa, poświęcając domy. Chcemy uszanować wolę każdej rodziny odnośnie przyjęcia lub odmowy wizyty duszpasterskiej. Plan odwiedzin w danym rejonie kolędowym jest umieszczony w dzisiejszej  gazetce parafialnej, jest na stronie internetowej, jest w gablotce i jest na osobnych kartkach, które można sobie zabrać przy wyjściu z kościoła.
 
10. W przedsionku kościoła członkowie Akcji Katolickiej rozprowadzają świece wigilijne, a p. organista i p. kościelny poświęcone opłatki.
 
11. Pod chórem do nabycia prasa katolicka; Gość Niedzielny”, Niedziela” i nasz cotygodniowy numer „Królowanie”. W zakrystii do nabycia kalendarze rolnicze.
 
12. W przyszłą niedziele, 18 grudnia, trzecią niedziele miesiąca składka inwestycyjna przeznaczona będzie na remont salki ministranckiej i ogrzewanie kościoła
 
13. Liturgiczne obchody tygodnia:
a) w poniedziałek, 12 grudnia – wspomnienie matki Bożej z Guadelupe,
b) we wtorek, 13 grudnia – wspomnienie sw. Łucji, dziewicy i męczennicy,
c) w środę, 14 grudnia -wspomnienie św. Jana od Krzyża, kapłana i doktora Kościoła.
 
14.      Życzymy wszystkim błogosławionego czasu i opieki matki Bożej z Guadelupe.