Ogłoszenia – 25.12.2022 r.

Uroczystość Bożego Narodzenia

1. Dziś w uroczystość Bożego Narodzenia świętujemy obecność Boga wśród nas w naszych sercach, rodzinach i wspólnotach. Składamy sobie świąteczne życzenia pełne Bożego błogosławieństwa i Bożej mocy miłości. Do wszystkich życzeń dołączają się kapłani duszpasterzujący w naszej parafii.

2. W poniedziałek, 26 grudnia, drugi dzień świąt Bożego Narodzenia- święto św. Szczepana, pierwszego męczennika. Msze św jak w każdą niedziele. Składka będzie przeznaczona na Katolickie uczelnie kształcące chrześcijańską młodzież. Na Mszach św. o godz. 9.30 i 11.00 kolędował z nami będzie Zespół regionalny Pilsko.

3. We wtorek, 27 grudnia święto św. Jan Apostoła i ewangelisty. Na porannej i wieczornej Mszy św. będzie poświęcenie wina, na pamiątkę cudownego uratowania św. Jana podstępnie poczęstowanego zatrutym winem.

4. W środę, 28 grudnia – św. Młodzianków, zamordowanych z polecenia Heroda. Na Mszy wieczornej będzie błogosławieństwo Najświętszym Sakramentem małych dzieci, oraz matek w stanie błogosławionym.

5. W piątek, 30 grudnia – święto Świętej Rodziny: Jezusa, Maryi i Józefa. Na Mszy wieczornej będzie błogosławieństwo Najświętszym Sakramentem wszystkich par małżeńskich oraz przybyłych rodzin .

6. W sobotę, 31 grudnia, w ostatnim dniu starego roku uroczyste nieszpory ze sprawozdaniem duszpasterskim ks. proboszcza o godz. 17.00. W tym dniu można zyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami (stan łaski uświęcającej, Komunia św.) oraz uroczyste odmówienie lub odśpiewania pieśni „Ciebie Boga wysławiamy”.

7. W przyszłą niedziele, 1 stycznia powitamy Nowy Rok. Jest to w kościele obchodzona uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi. Chcemy kolejny rok zawierzyć Bogu przez Maryję.

8. W dniu 27 grudnia rozpoczynamy wizytę duszpasterską zwaną kolędą. Prosimy na czas kolędy przygotować na stole zapalone świece, krzyż wodę święconą i Pismo św. Wodę św. można nabrać z pojemnika znajdującego się pod chórem w kaplicy Krzyża św. Pragniemy w następujących dniach odwiedzić mieszkające rodziny przy następujących ulicach:

27.12.2022 r. wtorek od godz. 9.00
x. Proboszcz ul. Sporyska od Trzebini, Łąkowa, Okopowa
x. Wikariusz ul. Cisowa, Sosnowa, Na Oklu,
x. Kapelan ul. Isep od ul. Sporyskiej do ul. Pola Lisickich
28.12. 2022 r. środa od godz. 9.00
x. Proboszcz ul. Kamienna, Okrężna
x. Wikariusz ul. Grapa Cicha, Partyzantów
x. Kapelan ul. Isep od ul. Pola Lisickich do Trzebini
29.12. 2022 r. czwartek od godz. 9.00
x. Proboszcz ul. Grabowa, Spadzista, Stokowa, cz. Sporyskiej
x. Wikariusz ul. Nad Stawem, Pod Łyską, Orzechowa, Pod Szkołą
x. Kapelan os. Kopernika od końca
30.12. 2022 r. piątek od godz. 9.00
x. Proboszcz ul. Sporyska od pętli do ul. Stawy
x. Wikariusz ul. Grobla od zapory
x. Kapelan ul. Habdasówka (1-79)
31.12. 2022 r. sobota od godz. 9.00
x. Wikariusz ul. Za Łyską

 

9. Pod chórem do nabycia prasa katolicka; „Gość Niedzielny”, „Niedziela” i nasz cotygodniowy numer „Królowanie”. W zakrystii do nabycia kalendarze rolnicze.

10. Bóg zapłać za zeszłotygodniową składkę inwestycyjną. Zebrane 9 120 zł. przeznaczyliśmy zapłatę oleju opałowego do ogrzewania kościoła. Bóg zapłać za ofiary składane przy okazji zakupu świec wigilijnych, opłatków czy sianka na stoły wigilijne.