Ogłoszenia – 8.01.2023 r.

Święto Chrztu Pańskiego

1.  Dziś obchodzimy w kościele święto Chrztu Pańskiego. Dziękujemy Bogu za nasz chrzest, za rodziców, rodziców chrzestnych. Dziękujemy też Bogu za Chrzest Polski, który nadał nową jakość naszej Ojczyźnie i wyznaczył nowe normy moralne. Zachęcamy do częstego zanurzania ręki w naszych domowych kropielniczkach. Wodę święconą można zawsze pobrać w pojemniku, w kaplicy pod chórem.

2. Dziś kończy się okres Bożego Narodzenia. Od poniedziałku rozpocznie się okres zwykły, który potrwa do wtorku (21 lutego) przed Środą Popielcową. Kolędy będziemy jeszcze śpiewać tradycyjnie do 2 lutego. W przyszłą niedziel 15 stycznia wystąpią na Mszy św. o godz. 9.30 i 11.00 artyści z Krakowa: solista Opery krakowskiej prof. Andrzej Biegun przy akompaniamencie dr. Dariusza Micorka.
Po Mszach krótki koncert kolęd. Natomiast 29 stycznia na zakończenie kolędowania z koncertem kolędowo- noworocznym wystąpi również na Mszach o 9.30 i 11.00 Żywiecka Orkiestra Dęta pod batutą Szymona Piątka. Na Mszy wieczornej o godz. 18.00 wystąpi góralska kapela z Pewli Siemieńskiej. Gorąco zapraszamy do wspólnego kolędowania.

3   W środę przed Mszą wieczorna nabożeństwo do Matki Bożej Nieustającej Pomocy. Zachęcamy do składanie próśb i podziękować Bogu przez Maryję.

4. W czwartek przed Mszą wieczorną nabożeństwo do Chrystusa Króla, patrona naszej parafii i kościoła.

5. Pod chórem do nabycia prasa katolicka „Gość Niedzielny” z dodatkiem o papieżu Benedykcie XVI, „Niedziela” i nasze parafialne Królowanie.

6. Dziękujemy wspólnocie „Damaszek” za udział Korowodzie Trzech Króli w Żywcu i godnym reprezentowaniu naszej parafii.

7. W tym tygodniu odwiedzimy w ramach wizyty duszpasterskiej zwanej kolędą mieszkańców następujących ulic:

9.01.2023 r. poniedziałek od godz. 15.00
x. Proboszcz ul. Kolista, Kątowa
x. Kapelan ul. Kopernika od Świnnej do os. Kopernika str. Lewa
10.01.2023 r. wtorek od godz. 15.00
x. Wikariusz ul. Spacerowa
x. Kapelan ul. Kopernika od os. Kopernika do mostu trzeb.
11.01.2023 r. środa od godz. 15.00
x. Proboszcz ul. Górska
x. Kapelan ul. Kopernika od Świnnej str. prawa do St. Uzd. Wody
12.01.2023 r. czwartek od godz. 15.00
x. Wikariusz ul. Klonowa od Grunwaldzkiej, Kilińskiego
x. Kapelan ul. Kopernika od Stacji Uzdatniania  Wody do P. Skargi
13.01.2023 r. piątek od godz. 15.00
x. Proboszcz ul. Pszczelna
x. Wikariusz ul. Reja od Klonowej, M. C. Skłodowskiej
14.01.2023 r. sobota od godz. 9.00
  x. Proboszcz ul. Wspólna
  x. Wikariusz ul. Grunwaldzka od przejazdu kolejowego do sklepu
  x. Kapelan ul. Reymonta od przejazdu kolejowego
     
15.01.2023 r. niedziela od godz. 14.00
  x. Wikariusz ul. Grunwaldzka od sklepu do Śrubiarni, Matejki