DZIEŃ BABCI I DZIADKA

21 i 22 stycznia 2023 r. 

ŻYCZENIA

Z okazji Dnia Babci i Dziadka wszystkim babciom i Dziadkom najserdeczniejsze życzenia z darem modlitwy do św. Anny i św. Joachima (dziadków Pana Jezusa) przesyłają duszpasterze parafii Chrystusa Króla w Żywcu Sporyszu.

 

Dla uśmiechu  dołączamy wiersz
Babcia nie pracuje
Córki w mieście, synek w mieście,
babcia sama jest na rencie
a kto wnuki wychowuje?
Babcia, przecież nie pracuje.
Babcia wcześnie rano wstaje
krowę doi, jeść jej daje
potem obiad ugotuje,
potem wnuki przypilnuje
Babcia ma czas, nie pracuje.
Babcia ma niewielkie pole,
kto uprawi babci rolę,
kto tam sieje, kto żniwuje?
Babcia, przecież nie pracuje
Ni urlopu, ni wolnego,
ani dnia chorobowego,
bo któż o to się frasuje?
Przecież babcia nie pracuje.
Puchną nogi, boli serce,
reumatyzm skrzywił ręce,
babcia chyba nic nie czuje?
Bo przecież babcia nie pracuje
Lecz i babcia spocznie sobie,
gdy ją wreszcie złożą w grobie,
pewnie renty nie skosztuje
przecież babcia nie pracuje

 

Modlitwa papieża Benedykta XVI za Dziadków

Panie Jezu, narodziłeś się z Dziewicy Maryi, córki świętych Anny i Joachima. Patrz z miłością na dziadków na całym świecie. Ochraniaj ich! Oni są bogactwem dla rodzin, dla Kościoła i dla całego społeczeństwa. Wspieraj ich! Kiedy przybywa im lat, niech wciąż będą dla swojej rodziny mocnymi filarami wiary ewangelicznej, stróżami szlachetnych wartości rodziny, żywymi skarbcami trwałych tradycji religijnych. Spraw, by jako nauczyciele mądrości i odwagi przekazywali przyszłym pokoleniom owoce swoich dojrzałych doświadczeń ludzkich i duchowych. Panie Jezu, pomagaj rodzinom i społeczeństwu doceniać obecność i rolę dziadków. Spraw, by nigdy nie byli zaniedbywani ani wykluczani, ale zawsze znajdowali szacunek i miłość. Pomagaj im żyć pogodnie i czuć się akceptowanymi przez wszystkie lata życia, jakimi ich obdarzasz. Maryjo, Matko wszystkich żyjących, nieustannie otaczaj opieką dziadków, bądź z nimi podczas ziemskiej pielgrzymki, i niech za sprawą Twoich modlitw wszystkie rodziny spotkają się kiedyś w niebieskiej ojczyźnie, gdzie Ty czekasz na wszystkich ludzi, by ich przygarnąć w wielkim uścisku życia bez końca. Amen.