Ogłoszenia – 22.01.2023 r.

III Niedziela Zwykła

1. Dzisiejsza niedziela jest Niedzielą Słowa Bożego. Zachęcamy do codziennej lektury Pisma świętego. Jak mawiał św. Hieronim, który przetłumaczył Pismo święte z języków oryginalnych na łacinę, że „nieznajomość Pisma Świętego jest nieznajomością Chrystusa”.
 
2. Trwa Tydzień Modlitw o Jedność Chrześcijan. Naszą wspólną modlitwą która łączy wszystkie wyznania jest modlitwa „Ojcze nasz..” ogarniamy wszystkich wyznawców Chrystusa, zarówno katolików jak i wyznawców kościoła protestanckiego i prawosławnego.
 
3.  W środę przed Mszą wieczorna nabożeństwo do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.
     Zachęcamy do składanie próśb i podziękować Bogu przez Maryję.
 
4. W czwartek przed Mszą wieczorną nabożeństwo do Chrystusa Króla patrona naszej parafii i kościoła. Jest to Dzień Islamu w Kościele katolickim w Polsce.
 
5.  Przyszłą niedziele, 29 stycznia na zakończenie kolędowania wystąpi w naszym kościele na Mszy św. o godz. 9.30 i 11.00 Miejska Orkiestra Dęta w Żywcu. Zebrane w czasie wspólnego kolędowania ofiary będą wsparciem dla rozwoju sekcji młodzieżowej orkiestry i realizacją ich projektów muzycznych.
 
6. Pod chórem do nabycia prasa katolicka „Gość Niedzielny”, „Niedziela” i nasze parafialne „Królowanie”.
 
7. Składamy gorące podziękowania za składkę inwestycyjną ubiegłej niedzieli. Zebrane 8 250 zł zostały przeznaczone na opłaty związane z ogrzewaniem kościoła i wsparcie dla dzieci ze świetlicy na zorganizowanie wyjazdu i spotkań w czasie ferii zimowych.
 
8. Zakończyła się wizyta duszpasterska zwana kolęda. Dziękujemy wszystkim, którzy otworzyli drzwi swoich domów. Był to szczególny czas modlitwy, rozmowy i błogosławieństwa Bożego dla domowników i ich domów. Pragniemy podziękować za gościnność, dobre słowo, miłe przyjęcie, otwartość serca, składane ofiary i wszystkie spostrzeżenia dotyczące naszej duszpasterskiej posługi. Zebrane ofiary zostaną przeznaczone zgodnie z postanowieniem ks. bp. ordynariusza na, potrzeby parafii, funkcjonowanie instytucji związanych z naszą kurią biskupia oraz dla kapłanów pracujących w parafii .Niech błogosławieństwo Boże pomnaża w was dobro i chroni przed złem.
 
9. Wspomnienia liturgiczne tygodnia:
a) we wtorek, 24 stycznia – wspomnienie św. Franciszka Salezego, biskupa i doktora Kościoła. W tym dniu kończy się Tydzień modlitw o jedność chrześcijan,
b) w środę, 25 stycznia – święto Nawrócenia św. Pawła, apostoła,
c) w czwartek, 26 stycznia – wspomnienie św. Tymoteusz i Tytusa, biskupów,
d) w sobotę 28 stycznia – wspomnienie św. Tomasza z Akwinu, kapłana i doktora Kościoła.
 
10. Wszystkim życzymy błogosławionej niedzieli i całego tygodnia. Dzieciom wszelkich łask i wypoczynku na  czas zimowych ferii.