Ogłoszenia – 29.01.2023 r.

IV Niedziela Zwykła

 1. Dziś w ostatnią niedziela stycznia przypada Dzień Pomocy Chorym na Trąd.
  To okazja do zwrócenia uwagi świata na problem ludzi chorych na trąd. Jest to również ostatnia niedziela naszego kolędowania. W podziękowaniu za czas wspólnej kolędy wizyty duszpasterskiej dzisiejszy koncert Żywieckiej Orkiestry Dętej pod batutą p. Szymona Piątka, o godz. 9.30 i 11.00 dedykowany jest wszystkim parafianom i gościom.
 1. We wtorek, 31 stycznia w liturgii kościoła obchodzimy wspomnienie św. Jana Bosko, kapłana, założyciela Zgromadzenia Księży Salezjan. Ks. Jan Bosko swoje życie poświęcił młodzieży i dzieciom, organizując dla nich oratoria (miejsca nauki, zabawy, modlitwy i pracy), a także szkoły dające zawód i szanse dalszej nauki.
 1. W środę przed Mszą wieczorna nabożeństwo do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.
  Zachęcamy do składanie próśb i podziękować Bogu przez Maryję.
 1. W czwartek, 2 lutego w liturgii obchodzimy święto Ofiarowania Pańskiego zwane świętem Matki Bożej Gromnicznej. Na Mszach św. o godz. 6.30 i 18.00 będzie poświecenie gromnic. Prosimy o przyniesienie do kościoła gromnic. Jeśli ktoś chciały nabyć gromnice, będą przed Mszami wystawione na stoliku pod chórem.
  Z racji pierwszego czwartku miesiąca o godz.17.00 nabożeństwo eucharystyczne „Godzina Święta” i okazja do spowiedzi. Zachęcamy zwłaszcza młodzież przygotowującą się do bierzmowania.
 1. W czwartek, 2 lutego Kościół obchodzi również Dzień Życia Konsekrowanego.
  Na prośbę Sióstr klauzurowych, którym coraz trudniej im się utrzymać gdyż utrzymują się z prac ręcznych, a teraz zostały wyparte przez firmy, jest gorąca prośba o wsparcie dla Sióstr do skarbon w kościele za ławkami. Ofiary można składać do przyszłej niedzieli. W imieniu Sióstr, które modlą się za ofiarodawców składamy Bóg zapłać.
 1. W pierwszy piątek miesiąca okazja do spowiedzi od godz. 17.00. Zachęcamy dzieci, młodzież i dorosłych do praktyki pierwszy piątków miesiąca z Komunią wynagradzającą Najświętszemu Sercu Jezusa.
 1. W pierwszą sobotę miesiąca o godz. 6.10 Godzinki ku czci Matki Bożej, od godz. 8.00 odwiedziny chorych w domach z posługą sakramentalną, o godz. 17.00 nabożeństwo do Niepokalanego Serca Najświętszej Maryi Panny połączone z Różańcem. Zapraszamy członkinie i członków Róż Różańcowych i wszystkich czcicieli Matki Bożej.
 1. Pod chórem do nabycia prasa katolicka „Gość Niedzielny”, „Niedziela” i nasze parafialne „Królowanie”.
 1.  Wszystkim życzymy błogosławionej niedzieli i całego tygodnia. Dzieciom i młodzieży wracającym po feriach mocy Bożej i światła Ducha Świętego w zdobywaniu wiedzy i mądrości.