Ogłoszenia – 5.03.2023 r.

II Niedziela Wielkiego Postu

  1. Dziś w pierwszą niedziele marca na zakończenie Mszy św. adoracja Najświętszego Sakramentu.

 

  1. Zachęcamy do abstynencji od alkoholu i innych form uzależnień na okres Wielkiego Postu. W kaplicy Matki Bożej wystawiona jest Księga Abstynencji.

 

  1. W środę, 8 marca obchodzony jest w Dzień Kobiet. Zapraszamy na Msze św. o godz. 18.00 wszystkie niewiasty. Przed Mszą nabożeństwo do Matki Bożej Nieustającej Pomocy. Zachęcamy do składania kartek z prośbami i podziękowaniami za otrzymane i wysłuchane prośby. Po Mszy św. spotkanie formacyjne członków i sympatyków Akcji Katolickiej na plebani.

 

  1. W czwartek, 9 marca przed Mszą wieczorną nabożeństwo do Chrystusa Króla, patrona naszej parafii i kościoła. Po Mszy św. spotkanie obowiązkowe dla kandydatów do bierzmowania z klas VIII.

 

  1. W piątek, 10 marca nabożeństwo Drogi Krzyżowej dla dzieci o godz. 16.00, dla młodzieży i starszych o godz. 18.30.

 

  1. W sobotę, 11 marca z racji drugiej soboty miesiąca spotkanie członków Apostolstwa Dobrej Śmierci. O godz. 17.30 koronka do Siedmiu Boleści Matki Bolesnej. O godz. 18.00 Msza św. w intencjach członków ADŚ, oraz w intencji wszystkich zmarłych parafian od marca 2022 do marca tego roku. Zapraszamy rodziny tych zmarłych do wspólnej modlitwy.

 

  1. W niedziele nabożeństwo Drogi Krzyżowej dla zapracowanych po Mszy św. o godz. 11.00, Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym o godz. 17.15. Przed nabożeństwem koronka do Bożego Miłosierdzia.

 

  1. Składamy wszystkim ofiarodawcom gorące podziękowania za ofiary do puszek na poszkodowanych w wyniku wojny na Ukrainie. Zebrane 3 210 zł zostały wpłacone na konto Caritas Polska. Przez cały okres Wielkiego Postu do skarbon można składać ofiary tzw. „Jałmużna Postna”, zostanie ona przeznaczona na leczenie i rehabilitacje bardzo chorego dziecka z naszej parafii, małego Karolka.

 

  1. Pod chórem do nabycia prasa katolicka: „Gość Niedzielny”, „Niedziela”, „Apostolstwo Chorych” i nasz parafialny tygodnik „Królowanie”.

 

  1. Wszystkim parafianom i gościom obfitość Bożego błogosławieństwa, wytrwałości w wielkopostnych postanowieniach.