Ogłoszenia – 12.03.2023 r.

III Niedziela Wielkiego Postu

1. Dziś w  III Niedziele Wielkiego Postu Ewangelia o Samarytance stawia pytanie o moją otwartość wobec spotkania z Jezusem, który jest źródłem wody żywej, który czeka, by mi powiedzieć, że mnie nie osądza i nie potępia nawet, jeżeli sam nie akceptuję sposobu, w jaki żyję. On jest dla mnie darem. Z spotkania z nim ma zrodzić się we mnie poczucie bycia kochanym i zbawionym.
2. W środę, przed Mszą nabożeństwo do Matki Bożej Nieustającej Pomocy. Zachęcamy do składania kartek z prośbami i podziękowaniami za otrzymane i wysłuchane prośby.
3. W czwartek przed Mszą wieczorną nabożeństwo do Chrystusa Króla, patrona naszej parafii i kościoła. Po Mszy św. spotkanie obowiązkowe dla kandydatów do bierzmowania z klas VII.
4. W piątek nabożeństwo Drogi Krzyżowej o godz. 16.00 dla dzieci rodziców i starszych, o godz. 18.30 dla młodzieży i dorosłych. Z racji trzeciego piątku miesiąca o godz. 17.45 nabożeństwo do Bożego Miłosierdzia. Msza sw wieczorna z modlitwą o uzdrowienia duchowe i fizyczne, oraz w intencji wszystkich podejmujących post i pokute. Intencje przez cały tydzień można składać do koszyczka przy figurze św. Józefa.
5.  Od piątku 11 marca  do  niedzieli 19 marca, po Mszy wieczornej odprawiamy nowennę do św. Józefa. Zapraszamy wszystkich czcicieli, oblubieńca NMP, a zwłaszcza mężczyzn skupionych we wspólnocie „Grupę św. Józefa”. Nie wymagane są deklaracje i zapisy, ważna jest obecność i szerzenie kultu św. Józefa.
6.   Zachęcamy do pójścia do kina w Żywcu, w dniu 26 marca ( g. 16.15)  lub 27 marca (g.16.00) na wspaniały film pt. „Opiekun”, o roli św. Józefa w naszym życiu. Borykający się z kryzysem małżeńskim dziennikarz dostaje polecenie, by zająć się współczesnymi historiami ludzi, w których życie w cudowny sposób wkroczył św. Józef.
 
7. W kaplicy Matki Bożej znajduje się Księga Abstynencji. Nieustannie zachęcamy do podjęcia choćby na krótki czas postawy abstynencji od alkoholu lub innych używek, dla własnego dobra i dobra innych.
8. Od przyszłej niedzieli członkowie Akcji Katolickiej będą rozprowadzać świece – paschaliki na liturgię Wielkiej Soboty. Dochód przeznaczony będzie na działalność charytatywną w parafii.
9. Od przyszłego tygodnia rozpocznie się w nawie bocznej montaż ołtarz „Bożego Miłosierdzia”.
10. Pod chórem do nabycia prasa katolicka; „Gość Niedzielny”, „Niedziela”, „Apostolstwo Chorych” i nasz parafialny tygodnik „Królowanie”.. Pod chórem, przy filarach są skarbony tzw. „Jałmużna Postna”, Można tam złożyć dar wielkopostnych wyrzeczeń. Ofiary przeznaczone będą na leczenie i rehabilitacje bardzo chorego dziecka z naszej parafii, małego Karolka.
11. Wszystkim parafianom i gościom życzymy Bożego błogosławieństwa i wytrwałości w wielkopostnych postanowieniach.