OŚWIADCZENIE PARAFIAN – ŻYWCA SPORYSZA

Parafianie Żywca Sporysza z ks. proboszczem na czele zdecydowanie potępiają medialną, haniebną nagonkę, opartą w dużej mierze na materiałach aparatu przemocy PRL, której obiektem jest św. Jan Paweł II. Święty Jan Paweł II zajmuje szczególne miejsce w historii Kościoła i naszej Ojczyzny- Polski. Jego autorytet jest niepodważalny przez jakikolwiek ludzki trybunał czy ludzką opinie, bo jest wyrazem jego świętego życia.  

      Nie pozwolimy zniszczyć wizerunku człowieka, którego cały wolny świat chrześcijański uznaje za świętego, a ludzie innych wyznań i światopoglądów za wielkiego człowieka, który zmienił oblicze całego świata. stając się  filar zwycięstwa nad imperium zła i bezkompromisowej walki o godność każdego człowieka.

     Św. Janie Pawle II módl się za nami i całym światem.