Ogłoszenia – 19.03.2023 r.

IV Niedziela Wielkiego Postu

 1. Dziś IV Niedziela Wielkiego Postu, niedziela radości – „Leatare”. W Ewangelii Chrystus zaprasza do podejmowania wysiłku pójścia do Jezusa, drogą niewidomego, który bezgranicznie zaufał Zbawicielowi i odzyskał nie tylko wzrok, ale sens i radość życia . Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym o godz. 17.00. przed nabożeństwem koronka do Bożego Miłosierdzia w intencji błogosławionych owoców rekolekcji wielkopostnych. Rekolekcje od przyszłej niedzieli, 26 marca poprowadzi o. Kazimierz Kowalski z Zakonu Ojców Bernardynów.

 

 1. W poniedziałek, 20 marca uroczystość św. Józefa, oblubieńca NMP. Na Mszę wieczorną zapraszamy wszystkich solenizantów i solenizantki, oraz wszystkich mężczyzn. Będziemy wypraszać przez przyczynę św. Józefa potrzebne łaski dla nas, naszych rodzin, całej parafii i Kościoła.

2.  We wtorek, 21 marca przypada 30 r. śmierci ks. kanonika Zdzisłąwa Dzidka, budowniczego kościoła w Żywcu Sporyszu i pierwszego proboszcz. Masza św. w jego intencji o godz. 6.30. Dziękujemy za stałą troską o miejsce pochówku, grób ks. Dzidka w kaplicy Św. Krzyża w naszym kościele.

 1. W środę, przed Mszą nabożeństwo do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

 

 1. W czwartek przed Mszą wieczorną nabożeństwo do Chrystusa Króla, patrona naszej parafii i kościoła. Po Mszy św. spotkanie informacyjne, obowiązkowe dla rodziców młodzieży przygotowującej się do bierzmowania z klas VIII.

 

 1. W piątek – Narodowy Dzień Pamięci Polaków ratujących Żydów pod okupacją niemiecką. Obchodzony jest w rocznicę tragicznej śmierci rodziny Ulmów zamordowanych wraz z ukrywanymi przez siebie Żydami za okazaną im pomoc. Papież Franciszek zatwierdził heroiczność cnót całej rodziny i ogłosił ich błogosławionymi.

 

 1. W piątek nabożeństwo Drogi Krzyżowej o godz. 16.00 dla dzieci rodziców i starszych, o godz. 18.30 dla młodzieży i dorosłych. Msza św. wieczorna w intencji wszystkich podejmujących post i pokute. Intencje przez cały tydzień można składać do koszyczka przy figurze św. Józefa.

 

 1. W sobotę, 25 marca – Uroczystość Zwiastowania Pańskiego. Jest to Dzień Świętości Życia. Na mszach św o godz. 6.30 i 18.00 można złożyć deklaracje duchowej adopcji dziecka poczętego, zagrożonego śmiercią. Odpowiednie deklaracje będą wystawione przed mszą św. na stoliku za ławkami.

 

 1. Członkowie Akcji Katolickiej rozprowadzają świece -paschaliki na liturgię Wielkiej Soboty. Dochód przeznaczony będzie na działalność charytatywną w parafii.

 

 1. Składamy gorące podziękowania za dzisiejszą składkę inwestycyjną i ofiary przesyłane na konto bankowe parafii. Dziękujemy wszystkim zatroskanym o piękno i funkcjonowanie naszego kościoła.

 

 1. Pod chórem do nabycia prasa katolicka; „Gość Niedzielny”, „Niedziela”, „Apostolstwo Chorych” i nasz parafialny tygodnik „Królowanie”.. Pod chórem, przy filarach są skarbony tzw. „Jałmużna Postna”, na leczenie i rehabilitacje chorego dziecka z naszej parafii, małego Karolka.

 

 1. Wszystkim solenizantkom i solenizantom życzymy obfitości łask za przyczyną św. Józefa. Parafianom i gościom życzymy dobrej, Bożej niedzieli i całego tygodnia