Ogłoszenia – 26.03.2023 r.

V Niedziela Wielkiego Postu – Rekolekcje wielkopostne

1. Dziś rozpoczynamy rekolekcje wielkopostne w parafii. Poprowadzi je o. Kazimierz Kowalski z Zakonu Ojców Bernardynów. Dziś Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym o godz. 17.15. Apel Maryjny z modlitwa wieczorną kościoła o godz. 21.00

2. Program rekolekcji jest następujący:

W Poniedziałek, 27 marca, Wtorek, 28 marca msze św. z nauka ogólna o godz. 8.00 i 18.00. Nauka stanowa o godz. 19.00 w poniedziałek dla kobiet we wtorek dla mężczyzn. W niedzielę, poniedziałek i wtorek o godz. 21.00 Apel Maryjny z modlitwą wieczorną kościoła. W środę na rekolekcjach dzień spowiedzi, dzień chorych i seniorów, oraz zakończenie rekolekcji z aktem zawierzenia parafii Bożemu Miłosierdziu. Godz. spowiedzi 7.30-9.00;15.00-16.00; 17.00-18.00; 19.00-20.00. Spotkania rekolekcyjne dla dzieci z kl. Od I-VII poniedziałek, wtorek, środą o godz. 16.00. W środę na zakończenie rekolekcji na Mszach św. będzie zbierana składka na duszpasterstwo misyjne Ojców Bernardynów w Łodzi.

3. W czwartek, przed Mszą wieczorną nabożeństwo do Chrystusa Króla, patrona naszej parafii i kościoła.

4. W piątek,31 marca nabożeństwo Drogi Krzyżowej o godz. 16.00 dla dzieci rodziców i starszych, o godz. 18.30 dla młodzieży i dorosłych. Msza św. wieczorna w intencji wszystkich podejmujących post i pokute. Intencje przez cały tydzień można składać do koszyczka przy figurze św. Józefa. Tegoroczna Ekstremalna Droga Krzyżowa rozpocznie się w kościele św. Florialna w Żywcu Zabłociu o godz. 18.00. Bliższe informacje na stronie internetowej www.edk.org.pl oraz na plakacie w gablotce przy kościele.

5. W sobotę,1 kwietnia, dzień odwiedzin chorych w domach z sakramentem spowiedzi, namaszczenia chorych i komunii świętej. Pragniemy dotrzeć do wszystkich chorych starszych parafian, którzy z różnych względów zdrowotnych nie mogą skorzystać z posługi konfesjonału w kościele. Prosimy rodziny tych chorych starszych, oprócz tych, których co miesiąc odwiedzamy, o zgłoszenia w zakrystii do piątku tj. 31 marca.

6. W sobotę, z racji pierwszej soboty miesiąca rano o godz. 6.10 godzinki ku czci Matki Bożej a o godz. 17.00 nabożeństwo do Niepokalanego Serca Najświętszej Maryi Panny połączone z różańcem.

7.   W przyszłą niedziele, 2 kwietnia uroczystość Niedzieli Palmowej. Poświęcenie palm i procesja wokół kościoła o godz. 11.00. Po mszy św. konkurs palm na placu przed kościołem. Zachęcamy wszystkie rodziny do udziału w uroczystości a zarazem do przygotowania rodzinnej palmy.   

 8. Składamy gorące podziękowania za zeszłotygodniową składkę inwestycyjną i ofiary przesyłane na konto bankowe parafii. Zebrano 8 120 zł. Z ofiar złożonych wykonano miedzy innymi upiększenie terenu wokół kościoła i groty Matki Bożej jak również wsparto inicjatywę rekolekcji dla młodzieży bierzmowanej.

9. Pod chórem do nabycia prasa katolicka; „Gość Niedzielny”, w cenie 10 zł, „Gość Niedzielny Ekstra( znaki Męki Boga)”, w cenie 14 zł, oraz „Niedziela”, „Apostolstwo Chorych” i nasz parafialny tygodnik „Królowanie”.

10. Pod chórem, przy filarach są skarbony tzw. „Jałmużna Postna”, na leczenie i rehabilitacje chorego dziecka z naszej parafii, małego Karolka.

11.  Wszystkim życzymy błogosławionej niedzieli dobrze przeżytych rekolekcji.