Ogłoszenia – 21.05.2023 r.

Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego

 1. Dzisiejsza uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego jest tryumfem Pana Jezusa i nasze zwycięstwo życia nad śmiercią. Chrystus powrócił do Ojca, ale nie odszedł sam, tylko jako pierwszy spośród wszystkich zbawionych otwarł nam bramę nieba. Jezus ukazuje nam nasze ostateczne przeznaczenie, jakim jest niebo.
 2. W poniedziałek, 22 maja przypada wspomnienie św. Rity, jednej z najbardziej popularnych świętych na świecie. Czczona jest jako patronka w sprawach trudnych i beznadziejnych, a także matek i kobiet. Jest to również 28 rocznica pobytu Ojca św. Jana Pawła II w Żywcu. Zapraszamy wszystkich parafian na wieczorną Mszę św. by dziękować Bogu za świętość życia Jana Pawła II i jego pobyt w Żywcu. Otrzymał on od mieszkańców honorowe obywatelstwo naszego miasta.
 3. W środę, 24 maja w liturgii wspomnienie Najświętszej Maryi Panny Wspomożycielki Wiernych. W sanktuarium w Przyłękowie czuwanie maryjne o godz. 16.00.
 4. W środę 24 maja po Mszy św. wieczornej w Domu Parafialnym spotkanie informacyjne z zapisami na wakacyjny wyjazd dzieci i młodzieży do przystani Biskupińskiej w terminie 19-26 lipca.
 5. W piątek, 26 maja w liturgii wspomnienie św. Filipa Nereusza, kapłana. Jest to Dzień Matki. Zapraszamy wszystkie mamy na Msze wieczorną. Chcemy dziękować Bogu za każdą matkę i okazać wszystkim mamom wdzięczność za dar macierzyństwa.
 6. W sobotę 27 maja w liturgii wspomnienie św. Augustyna, biskupa. Jest to Wigilia Zielonych Świątek, czas spotkań rodzinnych i tradycja palenia ognisk. Strażacy proszą o zachowanie szczególnej ostrożności przy paleniu ognisk i grilla.
 7. W przyszłą niedziele, 28 maja uroczystości Zesłania Ducha Świętego. Zachęcamy do udziału we Mszy św. o godz. 9.30 młodzież, która w tym roku w kwietniu otrzymała sakrament bierzmowania.
 8. Nabożeństwa majowe w kościele codziennie o godz. 17.30. Nowenna do Ducha św. bezpośrednio przed Mszą wieczorną.
 9. Składamy gorące podziękowanie za dzisiejszą składkę inwestycyjną. Z zebranych ofiar podejmujemy następujące działania: konserwacje figury Chrystusa pod chórem, prace kamieniarskie, oraz cześć składki dla z dziećmi I komunijnych z Afryki.
 10. Zachęcamy do nabywania i czytania prasa katolicka. Polecamy: „Gościa Niedzielnego”, „Niedziele”, „Apostolstwo Chorych” i nasz parafialny tygodnik „Królowanie”.
 11. W niedziele, 4 czerwca OSP Sporysz zaprasza na poświęceni samochodu strażackiego. Będzie również zorganizowany Dzień Dziecka dla dzieci z Żywca i dzieci z Ukrainy przez fundację „Wolność i Pomoc” na Dębinę, przy współudziale parafii i wielu innych organizacji.
 12. Wszystkim życzymy błogosławionej niedzieli i całego tygodnia.