Ogłoszenia – 4-5.04.2021 r.

Święta Wielkanocne

1.         Święta wielkanocne to najważniejsze święta naszej wiary, dlatego przeżywania radości Zmartwychwstania Pańskiego rozciąga się na okres oktawy, czyli do następnej niedzieli, Niedzieli Bożego Miłosierdzia.

2.         Dziś w drugi dzień świąt wielkanocnych modlitwą i ofiarą wspieramy katolickie Uniwersytety w Polsce. (Uniwersytet Papieski Jana Pawła II w Krakowie i Katolicki Uniwersytet Lubelski)

3.         W środę, 7 kwietnia na Mszę wieczorną zapraszamy pary małżeńskie, które zawarły związek małżeński w miesiącu kwietniu.

4.         W czwartek, 8 kwietnia z racji pierwszego czwartku miesiąca o godz. 17.00 nabożeństwo eucharystyczne „Godzina Święta”.

5.         W piątek, 9 kwietnia z racji trwającej oktawy świąt wielkanocnych nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.

6.         W sobotę, 10 kwietnia od godz. 8.15 odwiedzać będziemy z posługą sakramentalną i Komunia wielkanocną chorych i cierpiących.

7.         W sobotę o godz. 17.30 koronka do 7 boleści Matki Bożej. Zapraszamy na to nabożeństwo członków i sympatyków Apostolstwa Dobrej Śmierci.

8.         W sobotę, Msza wieczorna w intencji członków ADŚ i ich rodzin, oraz za wszystkich zmarłych parafian od kwietnia 2020 r do kwietnia tego roku. Zapraszamy rodziny tych zmarłych.

9.         W przyszłą niedziele, 11 kwietna Święto Bożego Miłosierdzia. Msze św. o godz. 6.30; 8.00; 9.00; 10.00; 11.00; 15.00; 18.00, w kaplicy za mostem o godz. 7.15. O godz. 15.00 koronka do Bożego Miłosierdzia.

10.      Składamy gorące podziękowanie za przygotowanie i wspólne przeżywanie Wielkiego Tygodnia. Wszystkim dekoratorom, z p. Rafałem Pawlusem na czele, ofiarodawcom kwiatów, asyście liturgicznej, panu kościelnemu, panu organiście, ludziom dobrej woli i wielkiego wrażliwego serca. Dziękujemy za liczny udział na nabożeństwach Wielkiego Tygodnia i za całonocną adoracje Pana Jezusa w Bożym Grobie.

11.      Zachęcamy do czytania prasy katolickiej, którą można pobrać pod chorem. Prosimy o przekazanie gazetki parafialnej ludziom starszym, samotnym schorowanym, będącym na kwarantannie.

12.      Chrystus Zmartwychwstały, zwycięzca piekła i szatana, niech wzmocni waszego ducha i da zdrowie ciału, niech wleje w serca wasze nadzieję lepszego, pogodnego jutra i rozpali miłość wobec wszystkich ludzi dobrej woli.