Ogłoszenia – 18.04.2021 r.

Niedziela Biblijna

  1. Dziś obchodzimy po raz 13 Niedzielę Biblijną. Znajomość Pisma św. jest znajomością Chrystusa. Zachęcamy do lektury Pisma św. W Tygodniu Biblijnym. W tym roku wspólnie będziemy czytać i rozważać Ewangelię św. Marka i Księgę Mądrości. W koszyku przy prasie katolickiej są karteczki z siglami do indywidualnej lektury Pisma św. Prosimy o zabranie ze sobą i wspólne rodzinne czytanie w domu.
  1. W środę przed Mszę wieczorną nabożeństwo do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.
  1. W czwartek przed Mszą wieczorną nabożeństwo do Chrystusa Króla, patrona naszej parafii i Kościoła.
  1. W piątek uroczystość św. Wojciecha, biskupa i męczennika, głównego patrona Polski. W tym dniu nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.
  1. W przyszłą niedziele, 25 kwietna w Niedzielę Dobrego pasterza gościć będziemy kleryków naszego Wyższego Seminarium Duchownego w Krakowie. Przez świadectwo i wspólna modlitwę będziemy prosić o nowe powołania kapłańskie i zakonne z naszej parafii.
  1. Ze względu na przedłużającą się obostrzenia sanitarne związane z pandemia do 9 maja przedłużamy rozkład Mszy św. w naszym kościele: 6.30; 8.00; 9.00; 10.00; 11.00; 18.00 i 7.15 w kaplicy za mostem.
  1. Uroczystość I Komunii św. w naszej parafii będzie w niedziele 2 maja. Dzieci z klas III przystąpią do Komunii w 4 grupach o godz. 11.00; 12.00; 13.00 i 14.00. Już dziś prosimy parafian, którzy przychodzili w niedziele na Mszę św. o godz. 11.00, by wyjątkowo w tym dniu przyszli na inna godzinę Mszy św. Dalej obowiązują nas obostrzenia sanitarne i limit osób w kościele.
  1. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej, którą można pobrać pod chorem. Prosimy o przekazanie gazetki parafialnej ludziom starszym, samotnym schorowanym, będącym na kwarantannie. 
  1. Życzymy obfitości Bożego Słowa, które kształtuje nasze życie i relacje z Bogiem i drugim człowiekiem.