Ogłoszenia – 9.05.2021 r.

VI Niedziela Wielkanocna

  1. W poniedziałek, wtorek, środa przypadają tzw. dni krzyżowe – Dni Modlitw o urodzaje i za kraje głodujące. Każdego dnia o godz. 18.00 będą odprawiane Msze św. dla poszczególnej części parafii.

W poniedziałek, 10 maja w kaplicy za mostem dla mieszkańców Sporysza.

We wtorek, 11 maja w kościele dla mieszkańców części centralnej (wokół kościoła).

W środę, 12 maja w kościele dla mieszkańców Koleb i Okla. 

  1. W czwartek, 13 maja wspomnienie Matki Bożej Fatimskiej, początek corocznych nabożeństw procesji fatimskich z modlitwą różańcową w Rychwałdzie.
  1. W piątek, 14 maja przypada św. św. Macieja, apostoła. Jest to dzień imienin naszego ks. wikariusz, ks. Macieja Stoły. W tym dniu również rozpoczynamy nowennę przed uroczystością Zesłania Ducha Świętego. Nowennę będziemy odmawiać 10 min. przed Mszą wieczorną.
  1. W przyszłą niedziele, 16 maja przypada uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego. Od przyszłej niedzieli układ Mszy św. taki jak przed pandemią tj.: godz. 6.30; 8.00; 9.30; 11.00; 18.00 i w kaplicy godz. 7.15.
  1. Trwają nabożeństwa majowe ku czci Najświętszej Maryi Panny. W naszym kościele codziennie po Mszy wieczornej.
  1. Przypominamy o obowiązku przystąpienia do wielkanocnej spowiedzi i Komunii św. Prawo kościelne nakazuje: „Przynajmniej raz w roku spowiadać się a w okresie wielkanocnym Komunie św. przyjmować”. Okres wielkanocny kończy się 23 maja w uroczystość Zesłania Ducha Św.
  1. Składamy gorące podziękowanie dzieciom komunijnym i ich rodzicom za dar z okazji I Komunii św. Jest nim baldachim używany w czasie procesji eucharystycznych.
  1. W sobotę, 8 maja w Bielsku Białej ks. biskup ordynariusz Roman Pindel udzielił święceń diakonatu dziesięciu klerykom naszej diecezji. Módlmy się o powołania kapłańskie z naszej parafii.
  1. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej, którą można pobrać pod chorem. Prosimy o przekazanie gazetki parafialnej ludziom starszym, samotnym schorowanym, będącym na kwarantannie.

10.      Wszystkim solenizantom składamy najlepsze życzenia, a parafianom i gościom życzymy wszelkich łask na najbliższy tydzień.