Ogłoszenia – 16.05.2021 r.

Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego

 1. Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego przypomina nam, że ostatecznym przeznaczeniem człowieka wierzącego jest niebo. Naszym życiowym powołaniem jest współdziałanie z łaską Bożą by to niebo osiągnąć. 
 1. W czwartek, 20 maja na Mszę św. wieczorną zapraszamy młodzież z kl. VIII przygotowującą się do bierzmowania. Po mszy św. spotkanie informacyjne w sprawie bierzmowania, które będzie miało miejsce w dniu 4 września br. Obecność na spotkaniu obowiązkowa.
 1. W piątek, 21 maja przypada wspomnienie św. Jana Nepomucena, kapłana i męczennika. Jest patronem tajemnicy spowiedzi jak również patronem chroniącym przed powodzią. Na moście sporyskim jest jego kapliczka.
 1. W piątek, 21 maja z racji trzeciego piątku miesiąca o godz. 17.40 nabożeństwo z koronka do Bożego Miłosierdzia.
 1. W sobotę, 22 maja przypada wspomnienie św. Rity, jednej z najbardziej popularnych świętych na świecie. Czczona jest jako patronka w sprawach trudnych i beznadziejnych, a także matek i kobiet we wszystkich stanach.
 1. W sobotę, 22 maja przypada również 26 rocznika pobytu św. Jana Pawła II w Żywcu. Wieczorem o godz. 19.00 rozpocznie się w naszym kościele modlitewne czuwanie w wigilie Zesłania Ducha Świętego.
 1. W przyszłą niedziele, 23 maja przypada uroczystość Zesłania Ducha Świętego która kończy okres wielkanocny. Przypominamy o obowiązku przystąpienia do wielkanocnej spowiedzi i Komunii św. Prawo kościelne nakazuje: „Przynajmniej raz w roku spowiadać się a w okresie wielkanocnym Komunie św. przyjmować”.
 1. Trwa nowenna przed Zesłaniem Ducha Świętego codziennie o godz. 17.50, oraz nabożeństwa majowe ku czci Najświętszej Maryi Panny po Mszy wieczornej. Gorąco wszystkich zapraszamy do wspólnej modlitwy.
 1. Składamy gorące podziękowanie za dzisiejszą składkę inwestycyjną. Z zebranych ofiar podejmujemy następujące działania: malowanie wew. plebanii, przygotowanie środków finansowych na budowę ołtarza Bożego Miłosierdzia w kościele, oraz podzielenie się częścią składki z krajami głodującymi Afryki w ramach tzw. uczynku miłosierdzia.
 1. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej, którą można pobrać pod chorem. Prosimy o przekazanie gazetki parafialnej ludziom starszym, samotnym schorowanym, będącym na kwarantannie.
 2. Wszystkim parafianom i gościom życzymy wszelkich łask na najbliższy tydzień.