Ogłoszenia – 6.06.2021 r.

XI Niedziela Zwykła

 1. Dziś we wszystkich Kościołach i kaplicach czytany jest list pasterski przygotowujący nas do odnowienia aktu zawierzenia naszej Ojczyny i jej mieszkańców Najciętszemu Sercu Pana Jezusa. 
 1. Do czwartku trwa oktawa Bożego Ciała z procesją eucharystyczną wokół kościoła po Mszy wieczornej. Do udziału w tych nabożeństwach ze szczególnym błogosławieństwem zapraszamy:
  a) w poniedziałek, 7 czerwca – wszystkie mamy w stanie błogosławionym, oraz rodziców z małymi dziećmi,
  b) we wtorek – wszystkie wdowy i wdowców,
  c) w środę – wszystkie pary małżeńskie. Po Mszy spotkanie członków i sympatyków Akcji Katolickiej. 
 1. W czwartek uroczyste zakończenie oktawy Bożego Ciała z błogosławieństwem wszystkich dzieci szkolnych, młodzieży i poświęcaniem wianków i ziół. Dzieci otrzymają słodkie upominki za udział w nabożeństwach eucharystycznych. Po mszy wieczornej spotkanie formacyjne dla młodzieży przygotowującej się do bierzmowania z kl. VIII. Obecność obowiązkowa.
 1. W piątek, 11 czerwca w uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa w kościołach całej Polski z okazji 100 rocznicy zawierzenia naszej Ojczyzny Sercu Jezusa zostanie odmówiony specjalny akt zawierzenia. Z racji uroczystości w tym dniu nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych. 
 1. W sobotę, o godz. 17.30 nabożeństwo do Matki Bożej Bolesnej z koronką do siedmiu Boleści Maki Najświętszej. Zapraszamy wszystkich członków Apostolstwa Dobrej Śmierci. Msza św. wieczorna w intencji zmarłych parafian od czerwca 2020 r. do czerwca tego roku. Zapraszamy rodziny tych zmarłych.
 1. Nabożeństwa czerwcowe do Najświętszego Serca Pana Jezusa codziennie na zakończenie Mszy wieczornej.
 1. Liturgiczne obchody tygodnia:
  a) poniedziałek, 7czerwca wspomnienie bł. Michała Tomaszka, kapłana i męczennika, pochodzącego z parafii Łękawica,
  b) wtorek, 8 czerwca – wspomnienie św. Jadwigi Królowej,
  c) piątek, 11 czerwca – uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa,
  d) sobota, 12 czerwca – wspomnienie Niepokalanego Serca Najświętszej Maryi Panny.
 1. Składamy gorące podziękowania wszystkim uczestnikom procesji Bożego Ciała, wszystkim zaangażowanym w przygotowanie i przeprowadzenie procesji, wszystkim budowniczym ołtarzy, służbom porządkowym, każdej i każdemu z osobna za to piękne wyznanie wiary chrześcijańskiej.
 1. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej, którą można pobrać pod chorem. Prosimy o przekazanie gazetki parafialnej ludziom starszym, samotnym schorowany.
 1. Wszystkim parafianom i gościom życzymy wszelkich łask na najbliższy tydzień.