Ogłoszenia – 13.06.2021 r.

XI Niedziela Zwykła

1. Dziś na zakończenie Mszy św. adoracja Najświętszego sakramentu z aktem oddania całej parafii Najświętszemu sercu Pana Jezusa. Za publiczne odmówienie tego aktu wynagradzającego można pod zwykłymi warunkami, uzyskać odpust zupełny.

2. Dziś w kalendarzu liturgicznym wspominamy św. Antoniego z Padwy, jednego z najpopularniejszych w chrześcijaństwie świętych, patrona od rzeczy zagubionych. Solenizantkom i solenizantom składamy najlepsze życzenia. 

3. Dziś w Rychwałdzie kolejne nabożeństwo fatimskie. Początek o godz. 18.00. 

4. W czwartek po Mszy wieczornej spotkanie formacyjne dla rodziców młodzieży kl. VIII przygotowującej się do bierzmowania.

5. W piątek, z racji trzeciego piątku miesiąca o godz. 17.45 nabożeństwo do Bożego Miłosierdzia. Msza św. wieczorna z modlitwą o uzdrowienia duchowe i fizyczne.

6. Biskupi polscy z dniem 20 czerwca odwołują dyspensa od uczestnictwa we Mszy św. Przypomnijmy, że prawo kościelne dotyczące każdego chrześcijanina zobowiązuje. W niedzielę i święta nakazane uczestniczyć we Mszy świętej i powstrzymać się od prac niekoniecznych.

7. Od 27 czerwca w kaplicy za mostem będzie odprawiana Msze św. o godz. 16.00. Od godz. 15.30 będą odmawiane modlitwy do Chrystusa ukrzyżowanego i koronka do Bożego Miłosierdzia. Nie będzie mszy porannej.

8. Nabożeństwa czerwcowe do Najświętszego Serca Pana Jezusa codziennie na zakończenie Mszy wieczornej.

9. Liturgiczne obchody tygodnia:

a)   poniedziałek, 14 czerwca wspomnienie bł. Michała Kozala, biskupa i męczennika,

b) czwartek, 17 czerwca – wspomnienie św. Brata Alberta Chmielowskiego,

d) sobota, 19 czerwca – wspomnienie św. Romualda, zakonnika.

10. Dziękujemy wszystkim, którzy uczestniczyli w procesjach eucharystycznych oktawy Bożego Ciała. Szczególne podziękowanie Asyście Żywieckiej, paniom niosącym feretrony, Strażakom, panom niosącym baldachim i chorągwie, dzieciom sypiącym kwiaty, służbie liturgicznej ołtarza. 

11. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej, którą można pobrać pod chorem. Prosimy o przekazanie gazetki parafialnej ludziom starszym, samotnym schorowany.