Ogłoszenia – 18.07.2021 r.

XVI Niedziela Zwykła

 1. W dniach 19-25 lipca obchodzony jest XXII Ogólnopolski Tydzień św. Krzysztofa patrona kierowców i wszystkich podróżujących. Towarzyszy temu akcja misyjna „MIVA Polska – 1 gr za 1 km”, w czasie której zebrane będą ofiary na środki transportu dla misjonarzy. W naszej parafii poświęcenie pojazdów i błogosławieństwo dla kierowców i wszystkich korzystających ze środków transportu będzie w przyszłą niedziel tj. 25 lipca po każdej Mszy św.
 1. W poniedziałek, 19 lipca o godz. 17.30 nabożeństwo do św. Józefa. Pragniemy by były to cykliczne nabożeństwa zawsze 19-tego każdego miesiąca.
  Naszym pragnieniem jest utworzenie „Grup św. Józefa”, czyli skupienie mężczyzn w różnym wieku wokół św. Józefa. Chcemy pomóc współczesnym towarzyszyć w ich duchowym rozwoju przez modlitwę, wspólne spotkania, ale i pracę na rzecz Kościoła w Sporyszu.
 1. W środę przed Mszą wieczorną nabożeństwo do Matki Bożej Nieustające Pomocy. Zachęcamy do pisanie próśb i podziękowań za przyczyna Matki Bożej. Po Mszy św. spotkanie formacyjne członków i sympatyków Akcji Katolickiej.
 1. W czwartek przed Mszą wieczorną nabożeństwo do Chrystusa Króla patrona naszej parafii i Kościoła.
 1. W sobotę, 24 lipca w sanktuarium w Przyłękowie kolejne w tym roku nabożeństwo do Matki Bożej Wspomożenia Wiernych. Początek o godz. 18.00. W imieniu opiekunów tego miejsca Księży Salezjanów, zachęcamy do wspólnego pielgrzymowania i wspólnotowej modlitwy.
 1. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej, którą można pobrać pod chorem. Tradycyjne, prosimy o przekazanie naszej gazetki parafialnej „Królowanie” osobom starszym schorowanym, nie mogącym być z nami tutaj w kościele.
 1. Przypominamy wszystkim wyjeżdzającym na wakacje i urlopy o obowiązku niedzielnej i świątecznej Mszy św. i praktykach religijnych w miejscu wypoczynku.
 1. Składamy gorące podziękowanie za dzisiejszą składkę inwestycyjną. 
 1. Liturgiczne obchody tygodnia:

a) we wtorek, 20 lipca – wspomnienia bł. Czesława, kapłana,
b) w czwartek, 22 lipca – święto św. Marii Magdaleny,
c) w piątek, 23 lipca – święto św. Brygidy, zakonnicy, patronki Europy,
d) w sobotę, 24 lipca wspomnienie św. Kingi, dziewicy.

 1. Wszystkim solenizantkom i solenizantom składamy najserdeczniejsze życzenia otaczając ich naszą modlitwą, a wszystkim parafianom i gościom życzymy błogosławionej niedzieli i całego tygodnia.