Ogłoszenia – 1.08.2021 r.

XVIII Niedziela Zwykła

 1. Dziś w pierwszą niedziele miesiąca na zakończenie Mszy św. adoracja Najświętszego Sakramentu.
 1. W poniedziałek, 2 sierpnia w kościołach i klasztorach franciszkańskich obchodzone jest patronalne święto Matki Bożej Anielskiej Porcjunkuli. Tego dnia w kościołach parafialnych można również uzyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami. W Rychwałdzie organizowany jest Dekanalny Dzień Chorych. Zachęcamy rodziny w których są osoby starsze czy doświadczone cierpieniem by wspólnie udały się na taką pielgrzymkę. O godz. 15.30 okazja do spowiedzi. O godz. 16.00 Msza św. z sakramentem namaszczenia chorych.
 1. W środę przed wieczorną nabożeństwo do Matki Bożej Nieustające Pomocy. Zachęcamy do pisanie próśb i podziękowań za przyczyna Matki Bożej.
 1. W tym tygodniu przypadają pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca.
 1. W czwartek o godz. 17.00 nabożeństwo eucharystyczne – „Godzina Święta” i okazja do spowiedzi.
 1. W piątek w kaplicy za mostem Msza św. o godz. 7.30. W kościele od godz. 17.00 okazja do spowiedzi św. Msza św. wynagradzająca Najświętszemu Sercu Pana Jezusa połączona z adoracja i litania o godz. 18.00.
 1. W sobotę o godz. 6.10 Godzinki ku czci Matki Bożej, od godz. 8.15 odwiedziny chorych w domach z posługą sakramentalną. O godz. 17.00 nabożeństwo eucharystyczne do Niepokalanego Serca Maryi Panny połączone z różańcem.
 1. W przyszłą niedzielę, 8 sierpnia w Rychwałdzie jubileusz jubileuszu 75-lecia obecności franciszkanów w Rychwałdzie. O godz. 11.00 Msza dziękczynna, a od 15.00 do 20.00 na placu przed Domem Rekolekcyjnym Franciszkański Jarmark Rodzinny.
 1. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej, którą można pobrać pod chorem. Tradycyjne, prosimy o przekazanie naszej gazetki parafialnej „Królowanie” osobom starszym schorowanym, nie mogącym być z nami tutaj w kościele.
 1. Rozpoczyna się miesiąc sierpień, miesiąc modlitw o trzeźwość Polaków.
  W kaplicy Matki Boże jest księga abstynencji. Zachęcamy do podjęcia czynów abstynenckich i wpisywania się do tej księgi.
 1. W zakrystii trwają zapisy na autokarową pielgrzymkę na Jasną Górę w dniu 29 sierpnia, w dniu zakończenia Żywieckiej Pieszej Pielgrzymki. Żywiecka Piesza Pielgrzymka wyrusza w dwóch grupach; z Żywca – 23 sierpnia i z Myszkowa – 26 sierpnia. Zapisy w parafii konkatedralnej w Żywcu. 
 1. Liturgiczne obchody tygodnia:

a)  w poniedziałek, 2 sierpnia – wspomnienie św. Joachima i Anny,

b)  w środę, 4 sierpnia – wspomnienie św. Jana Marii Vianneya, kapłana,

c)  w piątek, 6 sierpnia – święto Przemienienia Pańskiego. 

13.  Burmistrz Miasta Żywca informuje ze jest możliwość zaszczepienia się na żywieckim Rynku dziś od 11.00 -19.00, bez wstępnej rejestracji i skierowania, wystarczy dowód osobisty.