Ogłoszenia – 26.09.2021 r.

XXVI Niedziela Zwykła

 1. Dziś w Kościele obchodzony jest po raz 107 Światowy Dzień Uchodźcy i Migranta. To zachęta do podjęcia ewangelizacji i niesienia autentycznej pomocy migrantom przez organizacje kościelne i państwowe.
 1. W środę przed Mszą wieczorna nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.
 1. W czwartek o godz. 17.00 nabożeństwo eucharystyczne „Godzin Święta” i okazja do spowiedzi dla młodzieży przygotowującej się do bierzmowania. 
 1. W piątek, 1 października rozpoczynamy nabożeństwa różańcowe. Różaniec w kościele codziennie o godz. 17.30. Rozważania różańcowe będą przygotowywane przez dzieci, młodzież i wspólnoty działających przy parafii. Z racji pierwszego piątku okazja do spowiedzi dla dzieci i dorosłych od godz. 17.00.
 1. W sobotę, 2 października z racji pierwszej soboty miesiąca od godz. 8.00 odwiedziny chorych w domach z posługą sakramentalną. Procesja różańcowa do 5 ołtarzy o godz. 17.00. prosimy Róże Różańcowe o przygotowanie ołtarzy.
 1. W przyszłą niedziele, 3 października na Mszy sw. o godz. 11.00 dzieci z kl. III, przygotowujące się do I Komunii św. będą miały poświecenie różańca. Prosimy rodziców o zakupienie różańca dla dzieci.
 1. Dziękujemy sponsorom i organizatorom festynu parafialnego w dniu 19 września przy kaplicy sporyskiej. Szczególne słowa wdzięczności dla członków Akcji Katolickiej, Strażaków OSP Sporysz.
 1. Dziękujemy za zeszłotygodniową składkę inwestycyjna. Zebrane środki zostanie przeznaczona jest na zakup podstawowych produktów żywnościowych dla najbiedniejszych seniorów naszej parafii w ramach corocznej akcji „Dary jesieni dla ludzi w jesieni życia”.
 1. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej, którą można pobrać pod chorem. Prosimy o przekazanie naszej gazetki parafialnej „Królowanie” osobom starszym.
 1. Zapraszamy dzieci, młodzież i dorosłych do uczestnictwa w życiu parafialnym przez zaangażowanie się w grupy i stowarzyszenia działające przy parafii. 
 1. Liturgiczne obchody tygodnia:

a) w poniedziałek, 27 września – wspomnienie św. Wincentego a Paulo, kapłana,

b) we wtorek, 28 września – wspomnienie św. Wacława, męczennika,

c) w środę, 29 września – święto Św. Archaniołów Michała, Gabriela i Rafała,

d) w czwartek, 30 września – wspomnienie św. Hieronima, kapłana i doktora Kościoła,

e) w piątek,  1 października – wspomnienie św. Teresy od Dzieciatka Jezus, dziewicy i doktora Kościoła,

f) w sobotę, 2 października – wspomnienie Św. Aniołów Stróżów.

 1. Życzymy wszystkim błogosławionej niedzieli i całego tygodnia.