Ogłoszenia – 03.10.2021 r.

XXVII Niedziela Zwykła

 1. Dziś w pierwsza niedziele miesiąca, niedziela adoracyjna. Dzisiejsza składka na tace przeznaczona jest na potrzeby Seminarium Duchownego w Krakowie, które przygotowuje do kapłaństwa. 
 1. Nabożeństwa różańcowe codziennie w kościele codziennie o godz. 17.30. Rozważania różańcowe w tym tygodniu przygotowują i w nich uczestniczą:

a) w poniedziałek- dzieci z kl. I, II, III;

b) we wtorek – grupa parafialna AA,

c) w środę- dzieci z kl. IV, V,

d) w czwartek – dzieci z kl. VI,

e) w piątek – młodzież ze wspólnoty „Jestem”,

f) w sobotę – grupa parafialna Apostolstwo Dobrej Śmierci,

g) w niedzielę – stowarzyszenie – Akcja Katolicka.

 1. W środę, 6 października na Msze wieczorną o godz. 18.00 zapraszamy wszystkie pary małżeńskie, które zawarły związek małżeński w miesiącu październiku.
 1. W czwartek, 7 października po Mszy wieczornej spotkanie młodzieży z kl. VII przygotowujących się do bierzmowania.
 1. W sobotę, 9 października o godz. 14.00 spotkanie Świeckiej Rodziny karmelitańskiej. Zapraszamy również inne osoby, którym bliskie są idee szkaplerza świętego.
 1. W sobotę, 9 października z racji drugiej soboty miesiąca o godz. 18.00 msza św. w intencji ADŚ oraz zmarłych parafian, (od X 2020 do X 2021 r.) Zapraszamy rodziny tych zmarłych do wspólnej modlitwy.
 1. W przyszłą niedziele, 10 października przeżywać będziemy Dzień Papieski. Przed kościołem młodzież będzie zbierała ofiary na Fundusz Nowego Tysiąclecia, który wspiera uzdolniona młodzież z najbiedniejszych rodzin.
 1. Dziękujemy Różom Różańcowym za przygotowanie ołtarzy na procesje różańcową w dniu 2 października.
 1. Dziękujemy wszystkim parafianom za dar serca i ofiary dla najbiedniejszych seniorów naszej parafii Akcja Katolicka i wolontariusze dostarczyli seniorom „dary jesieni” – produkty żywnościowe.
 1. Po okresie pandemii pragniemy zaprosić dzieci do naszej parafialnej świetlicy „RADOŚĆ”. Spotkania odbywają się w każdy wtorek godz. 16.00 -17.00. Mile widziani są starsi wolontariusze (rodzice, dziadkowie), którzy dzieląc się swym wolnym czasem, doświadczaniem i miłością do dzieci. Świątnica działa na zasadach dobrowolności i jest bezpłatna. Prosimy więc osoby majętne czy osoby, którym leży na sercu dobro dzieci zaaplikowanych w świetlicy o pomoc materialną.
 1. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej, którą można pobrać pod chorem. Prosimy o przekazanie naszej gazetki parafialnej „Królowanie” osobom starszym. 
 1. Liturgiczne obchody tygodnia:

a) w poniedziałek, 4 października – wspomnienie św. Franciszka z Asyżu,

b) we wtorek, 5 października – wspomnienie św. s. Faustyny Kowalskiej, apostołki Bożego Miłosierdzia,

c) w czwartek, 7 października – wspomnienie Matki Bożej Różańcowej.

 1. Życzymy wszystkim błogosławionej niedzieli i całego tygodnia, oraz opieki Matki Bożej Różańcowej.