Ogłoszenia – 7.11.2021 r.

XXXII Niedziele Zwykła

 1. Dziś niedziela adoracyjna. O godzinie 17.30 różaniec za zmarłych wypominanych w wypominkach listopadowych. O godz. 18.00 Msza św. za wszystkich zmarłych wypominanych w wypominkach rocznych.
 1. Do 8 listopada o godz. 17.30 zapraszamy na różaniec za zmarłych wypominanych w wypominkach listopadowych. Przypominany o możliwości zyskiwania odpustu zupełnego za zmarłych. Odpust ten można zyskiwać pod zwykłymi warunkami i nawiedzając cmentarz przez dowolne 8 dni listopada.
 1. W środę, 10 listopada po Mszy wieczornej spotkanie formacyjne członków i sympatyków Akcji Katolickiej na plebani.
 1. W czwartek, 11 listopada przypada 103 rocznica odzyskania przez Polskę niepodległości. Msza św. w intencjach naszej Ojczyzny o godz. 18.00. Zapraszamy wszystkich parafian. Prosimy również o wywieszenie flagi biało-czerwonej jako znaku miłości i szacunku do niepodległej ziemskiej Ojczyzny – Polski.
 1. W sobotę, 13 listopada o godz. 17.30 nabożeństwo do Matki Bożej Bolesnej. Zapraszamy do wspólnej modlitwy członków i sympatyków Apostolstwa Dobrej Śmierci. Msza wieczorna będzie sprawowana w intencjach zmarłych parafian od listopada 2020 r do listopada 2021r. Zapraszamy na Mszę św. rodziny tych zmarłych.
 1. W sobotę, 13 listopada o godz. 14.00 w kościele spotkanie świeckiego Zakonu Karmelitańskiego i wszystkich czcicieli Matki Bożej Szkaplerznej.
 1. W przyszłą niedziele na Mszy św. o godz. 8.00 rozpoczniemy Parafialną Drogę Synodalną. Z woli Ojca św. do pochylenia się nad sprawami naszej wiary i religii zapraszamy wszystkich parafian, szczególnie skupionych w grupach parafialnych. O godz. 19.00, na plebani pierwsze spotkanie synodalne dla członków Parafialnej Rady Duszpasterskiej.
 1. Rekolekcje parafialne przed odpustem ku czci Chrystusa Króla będą od czwartku 18 listopada do soboty 20 listopada. Poprowadzi je k. Tomasz Bek z Ośrodka dla Ociemniałych w Laskach koło Warszawy. W naszej parafii w dniach 28-30 listopada obędą się też rekolekcje i spotkania dla wszystkich z całego Żywca i okolic. Poprowadzi znany vloger i rekolekcjonista o. Adam Szustak z zakonu Ojców Dominikanów. 
 1. Liturgiczne obchody tygodnia:

a) we wtorek, 9 listopada – święto Rocznicy poświecenie Bazyliki Laterańskiej, która jest kościołem katedralnym Biskupa Rzymu, oraz matką i głową wszystkich kościołów świata,

b) w środę, 10 listopada – wspomnienie św. Leona Wielkiego, papieża i doktora Kościoła,

c) w czwartek, 11 listopada – wspomnienie św. Marcina z Toures, biskupa,

d) w piątek, 12 listopada – wspomnienie św. Jozafata, biskupa i męczennika,

e) w sobotę, 13 listopada – wspomnienie świętych; Benedykta, Jana, Mateusza, Izaaka i Krystyna, pierwszych męczenników Polski. 

 1. Przypomnienie i prośba o konieczności zasłaniania nosa i ust w przestrzeniach zamkniętych.
 2. Wszystkim życzymy błogosławionej niedzieli i całego tygodnia.