Ogłoszenia – 28.11.2021 r.

I Niedziela Adwentu

1. Rozpoczynamy czas Adwentu, w którym Kościół nie tylko spogląda na pierwsze przyjście Jezusa w tajemnicy Narodzenia, ale uwaga skupiona jest także na powtórnym przyjściu na końcu czasów. Wyrazem zewnętrznego zaangażowania niech będzie udział w rozpoczynających się dziś trzydniowych rekolekcjach prowadzonych przez o. Adama Szustaka, jak również przez udział w Mszach Roratnych. 

2. Roraty w dni powszednie (od najbliższej środy) o godz. 17.30, w sobotę i niedziele o godz. 6.30. Zapraszamy najmłodszych naszych parafian z lampionami, a starszych do towarzyszenia dzieciom w ich przeżywaniu Rorat. Młodzież działająca przy naszej parafii przygotowała dla dzieci i dorosłych lampiony adwentowe. Można je nabyć po każdej Mszy św. Dochód ze sprzedaży będzie przeznaczony na wyjazdy formacyjne młodzieży.

3. Rekolekcje adwentowe prowadzone przez o. Adama Szustaka z Zakonu Ojców Dominikanów w Łodzi. Od niedzieli do wtorku. Msza św. o godz. 18.00 i Konferencja o godz. 19.00. Są też sprzedawane publikacje książkowe o. Adama Szustaka w czasie trwania rekolekcji.

4. W środę przed Mszą wieczorną nabożeństwo do Matki Bożej Nieustającej Pomocy. Zachęcamy do składania próśb i podziękowań za przyczyną Maryi.

5. W tym tygodniu przypadają pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca:

a) w czwartek o godz. 16.30 nabożeństwo Eucharystyczne „Godzina Święta”. o 16.30 i okazja do spowiedzi,

b) w piątek wystawienie Najświętszego Sakramentu i adoracja w ciszy od 17.00. Spowiedź od godz. 16.30,

c) w sobotę o godz. 6.10 Godzinki ku czci Matki Bożej, od godz. 8.00 odwiedziny chorych w domach z posługą sakramentalną, o godz. 17.00 nabożeństwo różańcowe do Niepokalanego Seca Najświętszej Maryi Panny. 

6. W piątek spotkanie grup synodalnych. Rozpoczęcie adoracją o godz. 17.00, następnie Msza roratnia, wykład i praca w grupach. Zapraszamy wszystkich chętnych, niestowarzyszonych w grupach synodalnych.

7. W przedsionku kościoła członkowie Akcji Katolickiej będą rozprowadzać świece wigilijne, a p. organista i p. kościelny poświęcone opłatki.

8. Pod chórem do nabycia prasa katolicka; „Gość Niedzielny”, „Niedziela” i nasz cotygodniowy numer „Królowanie”. 

9. Bóg zapłać wszystkim za liczny udział w uroczystościach odpustowych ku czci Chrystusa Króla. Szczególne słowa wdzięczności wobec tak licznie zgromadzanych kapłanów i grup parafialnych. Bóg zapłać: Asyście Żywieckiej, strażakom z OSP Sporysz, Żywieckiej Orkiestrze Dętej, paniom niosącym feretrony, panom niosącym sztandary i baldachim, asyście liturgicznej, kościelnemu, organiście, rodzinie Rzeszowskich za ufundowanie kwiatów, rodzinie Bielewicz za piernikowe korony, Akcji Katolickiej, wszystkim parafianom i gościom. Bóg dobro nagradza i pomnaża. 

10. Liturgiczne obchody tygodnia:

a) we wtorek, 30 listopada – święto Andrzeja, apostoła,

b) w piątek, 3 grudnia – wspomnienie św. Franciszka Ksawerego, kapłana,

c) w sobotę, 4 grudnia – wspomnienie św. Barbary dziewicy i męczennicy.

11. W trosce o bezpieczeństwo swoje i bliźniego bardzo prosimy o zakładanie maseczek zakrywających nos i usta w przestrzeni kościoła.