Ogłoszenia – 26.12.2021 r.

Święto Świętej Rodziny: Jezusa, Maryi i Józefa

1. Dzis przypada święto Świętej Rodziny. W gronie najbliższej rodziny chciejmy dziękować za dar swoich rodzin i prosić o dalsze błogosławieństwo. 

2. W poniedziałek, 27 grudnia w święto św. Jana Ewangelisty, na Mszach św. poświecenie wina na pamiątkę uratowania świętego przed próba podania mu zatrutego wina. 

3. We wtorek, 28 grudnia święto świętych Młodzianków wymordowanych z rozkazu króla Heroda. Na wieczorną Mszę św. zapraszamy rodziców z małymi dziećmi i mamy w stanie błogosławionym. 

4. W środę, 29 grudnia przed Mszą wieczorną nabożeństwo do Matki Bożej Nieustającej Pomocy. 

5. W czwartek, 30 grudnia przed Mszą wieczorną nabożeństwo do Chrystusa Króla, patrona naszej parafii i Kościoła. W tym dniu swoje urodziny obchodzi ks. Maciej Stoły wikariusz naszej parafii. Polecamy go w naszych modlitwach Chrystusowi Królowi i Matce Bożej. 

6. W piątek, 31 grudnia w ostatni dzień starego 2021 r. uroczyste nabożeństwo przebłagalno-dziękczynne ze sprawozdaniem duszpasterskim ks. proboszcza o godz. 17.00. W tym dniu można zyskać odpust zupełny wypełniając zwykłe warunki odpustu i pobożnie odmawiając hymn Ciebie Boga wysławiamy.

  1. W sobotę, 1 stycznie uroczystość Bożej Rodzicielki. Rozpoczynamy nowy rok 2022. Msze św. jak w każdą niedzielę. 

8. W niedzielę 2 stycznia w naszej parafii kazania wygłosi o. Bogdan Kocańda, franciszkanin z Rychwałdu. Będzie to przesłanie, zachęcając do budowania pięknych więzi małżeńskich. Po Mszy św. będzie można wesprzeć fundację, którą franciszkanie z Rychwałdu powołali m. in. dla ratowania sakramentalnych małżeństw. 

  1. Składamy podziękowania z zeszłotygodniową składkę inwestycyjną. Zebrano 6 230 zł. Przeznaczoną została na przygotowanie ogrzewania w kaplicy sporyskiej. 

10. Składamy gorące podziękowania w imieniu Akcji Katolickiej za rozprowadzenie świec wigilijnych. Gorące podziękowania wszystkim za udekorowanie świąteczne kościoła, za przygotowanie i zorganizowanie Pasterki Góralskiej. W imieniu kościelnego i organisty dziękujemy za złożone ofiary przy okazji nabywania opłatków. Dzieciom ze świetlicy Radość wraz z opiekunami, młodzieży z grupy ”Jestem” za kiermasze bożonarodzeniowe. 

  1. Od 27 grudnia planujemy odwiedziny duszpasterskie w tradycyjnej formie. W trudnym czasie, jaki przeżywamy, potrzebujemy Bożego błogosławieństwa i wspólnej modlitwy w Kościele domowym. Pójdziemy ulicami według zapowiedzianego planu. Będziemy szanować wrażliwość rodzin, które ze względu na lęk o zdrowie swoje czy kogoś z bliskich odmówi „kolędy”. 
  1. Woda święcona w formie gotowych buteleczek sterylnie zakręconych jest do pobrania w kaplicy krzyża pod chórem.

13. Składamy gorące podziękowania w imieniu Akcji Katolickiej za rozprowadzenie świec wigilijnych. Gorące podziękowania wszystkim za udekorowanie świąteczne kościoła, za przygotowanie i zorganizowanie Pasterki Góralskiej. W imieniu kościelnego i organisty dziękujemy za złożone ofiary przy okazji nabywania opłatków.

14. Pod chórem prasa katolicka. Podwójne numery „Gość Niedzielny” i „Niedziela” po 10 zł. Oraz nasza parafialna gazetka Królowanie.