Ogłoszenia – 2.01.2022 r.

II Niedziela po Narodzeniu Pańskim

1. Dziś pierwsza niedziela miesiąca nowego roku. Gościmy w naszej parafii o. Bogdana Kocańda w Rychwałdu by pochylać się z troską nad darem małżeństwa i rodziny i szukać najlepszych rozwiązań duszpasterskich dla rodzin. Większość młodych ludzi wokoło narzeka na kondycję instytucji małżeńskiej, rozpisuje się i ogłasza, że sakramentalne małżeństwa nie mają już racji bytu. Tak jakby Boży projekt już się wypalił, przedawnił czy został na zawsze odrzucony. Po Mszy św. będzie można wesprzeć fundację, którą franciszkanie z Rychwałdu powołali m. in. dla ratowania sakramentalnych małżeństw.

2. W czwartek, 6 stycznia uroczystość Objawienia Pańskiego zwana świętem Trzech Króli. Jest to dzień Modlitw i Pomocy Misjom. Składka przeznaczona jest na ten cel. Zachęcamy dzieci by przyszły w przebraniach w stroje z krajów misyjnych na Msze św. o godz. 11.00.

3. W Żywcu już po raz kolejny organizowany jest Orszak Trzech Króli. Po Mszy św. o godz. 12.00 w Zabłociu orszak przejdzie na żywiecki Rynek, gdzie będzie złożony hołd Nowonarodzonemu Dzieciątku i wspólne kolędowanie grup kolędniczych. Dla parafian którzy chcieliby wziąć udział w korowodzie Trzech Króli autokar będzie podstawiony o godz. 11.25 przy Dębinie.

4. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. W czwartek o godz. 17.00 „Godzina święta” i adoracja żłóbka. Oraz okazja do spowiedzi. W tym miesiącu wyjątkowo w piątek od godz. 8.00 odwiedziny chorych w domach z posługą sakramentalną. O godz. 17.30 adoracja Najświętszego Sakramentu i okazja do spowiedzi. Po Mszy spotkanie synodalne na plebani. Zapraszamy zainteresowane osoby. W sobotę o godz. 17.00 nabożeństwo do Niepokalanego Serca NMP, połączone z różańcem i adoracją Żłóbka.

5. W przyszłą niedzielę, 19 stycznia obchodzić będziemy święto Chrztu Pańskiego.

6. Pod chórem prasa katolicka. Dziękujemy wszystkim za cenne uwagi dotyczące Drogi Synodalnej. Wasz głos poprzez odpowiedzi zapisany na kartkach i wrzucony do urny pod chórem będzie przekazany do dalszych prac w naszej diecezji a następnie w Watykanie.