Ogłoszenia – 16.01.2022 r.

II Niedziela Zwykła

1. W dniach 18-24 stycznia, w całym Kościele przeżywać będziemy Tydzień modlitw o jedność chrześcijan. W tym roku towarzyszą modlitwie słowa z Ewangelii św. Mateusza: „Zobaczyliśmy Jego gwiazdę na Wschodzie i przyszliśmy oddać Mu pokłon”.

2. W środę, 19 stycznia o godz. 17.30 nabożeństwo do św. Józefa. Zapraszamy wszystkich mężczyzn szukających oparcia i wzoru do naśladowania u św. Józefa.

3. W piątek, 21 stycznia z racji trzeciego piątku miesiąca nabożeństwo do Bożego Miłosierdzia o godz. 17.45. Jest to również obchodzony Dzień Babci, a w sobotę Dzień Dziadka. Wszystkim Babciom i Dziadkom z wyrazami wdzięczności i szacunku składamy najlepsze życzenia, otaczając modlitwą i dobrym słowem.

4. Liturgiczne obchody tygodnia;

a) w poniedziałek, 17 stycznia – wspomnienie św. Antoniego, opata. W Kościele katolickim w Polsce obchodzony jest Dzień Judaizmu,

b) w środę, 19 stycznia – wspomnienie św. Józefa Sebastiana Pelczara, biskupa,

c) w piątek, 21 stycznia – wspomnienie św. Agnieszki, dziewicy i męczennicy. 

  1. Pod chórem prasa katolicka. W kaplicy pod chórem woda świecona w pojemniku.

6. Składamy gorące podziękowania za dzisiejszą składkę inwestycyjną. Przeznaczona zostanie na zakup oleju opałowego na ogrzewanie naszego kościoła i domu parafialnego.

7. Już dziś zapraszamy wszystkich parafian na podsumowanie czasu kolędowego. Uroczysty koncert kolędowo-noworoczny w wykonaniu Miejskiej Orkiestry Dętej z Żywca w niedzielę 30 stycznia o godz. 11.00. 

8. Plan kolędy na najbliższe dni.

9.  Wszystkim parafianom i gościom życzymy błogosławionej niedzieli i całego tygodnia.