Ogłoszenia – 27.02.2022 r.

VIII Niedziela Zwykła

1. Dziś rozpoczynamy nabożeństwo czterdziestogodzinne na pamiątkę 40 dni postu pana Jezusa. Jest to czas łaski i Bożego miłosierdzia, by dobrze przygotować się i duchowo przeżyć czas Wielkiego Postu. Plan adoracji według ulic umieszczony jest na drzwiach kościoła i w gablotce. 

2. Dziś rozpoczyna się Tydzień Modlitw o Trzeźwość Narodu. W kaplicy Matki Bożej wystawiona jest Księga Abstynencji. Zachęcamy do podjęcia abstynencji od alkoholu na okres Wielkiego Postu i wpisanie swojej deklaracji do tej Księgi. Módlmy się również za osoby zniewolone o łaskę uwolnienia z nałogu. Pamiętajmy o rodzinach uzależnionych by ich wspierać duchowo i modlitewnie.

3. W środę, 2 marca rozpoczyna się Wielki Post. Msze sw. z obrzędem posypania głów popiołem o godz. 6.30, 8.00, 16.00 i 18.00. Po Mszy św. o godz. 18.00 adoracja Najświętszego Sakramentu z modlitwą o pokój na Ukrainie. W tym dniu obowiązuje post ścisły. Ojciec Święty, Franciszek prosi, by ten dzień uczynić dniem postu i modlitwy w intencji pokoju na Ukrainie. Składka w Środę Popielcową będzie przeznaczona na pomoc uchodźcom wojennym z Ukrainy.

4. W czwartek z racji pierwszego czwartku miesiąca nabożeństwo Eucharystyczne Godzina Święta” i okazja do spowiedzi od godz. 17.00. Zachęcamy do spowiedzi zwłaszcza młodych przygotowujących się do bierzmowania.

5. W piątek nabożeństwo Drogi Krzyżowej dla dzieci o godz. 16.00, a dla młodzieży i dorosłych o godz. 18.30. Z racji pierwszego piątku spowiedź od godz. 16.45. Od godz. 17.30 adoracja Najświętszego Sakramentu. Po Mszy spotkanie synodalne na plebani. Zapraszamy do rzeczowej i konstruktywnej analizy tekstów synodalnych i włączenie sie w ewangelizacje w parafii.

6. W sobotę z racji pierwszej soboty miesiąca o godz. 6.10 godzinki ku czci Matki Bożej. Od godz. 8.00 odwiedzimy chorych w domach z posługą sakramentalna. Wieczorem o godz. 17.00 nabożeństwo do Niepokalanego Serca Najświętszej Maryi Panny połączone z różańcem. Zapraszamy wszystkich członków i członkinie Róż Żywego Różańca.

7. Za tydzień, w I niedziele Wielkiego Postu nabożeństwo Gorzkich Żali o godz. 17.15. Zgromadźmy się już o 17.00 by odmówić koronkę do Bożego Miłosierdzia wypraszając pokój w ludzkich sercach i pokój na świecie. 

8. Składamy podziękowania za zeszłotygodniową składkę inwestycyjną i datki do puszek na chorego Wiktorka. Łącznie zebrano ponad 24 000 zł i przekazano organizatorom.

9. Hufiec Harcerstwa Polskiego w Żywcu organizuje zbiórkę rzeczy dla uciekających przed wojną Ukraińców. Dokładne godziny przyjmowania darów i rodzaj darów jest umieszczony w gablotce parafialnej. Cieszy fakt, że w naszej parafii są rodziny które już zdecydowały się przyjąć uchodźców z Ukrainy. W miarę możliwości te rodziny będziemy wspierać materialnie. 

10. Pod chórem do nabycie prasa katolicka; Gość Niedzielny, Niedziela i nasze parafialne tygodnik „Królowanie”.

11. Dziękujemy za zgłoszenia kandydatów do Parafialnej Rady Duszpasterskiej. Na stoliku z prasą są listy kandydatów. Prosimy o oddawanie głosu na jednego kandydata z danego rejonu stawiając przy nim znak X. prosimy o wrzucając wypełnionych kart do urny wyborczej.

12.   Wszystkim parafianom i gościom, oraz Ukraińcom życzymy Bożego Pokoju