Ogłoszenia – 1.05.2022 r.

Uroczystość Pierwszej Komunii Świętej

 1. Dziś w naszej parafii uroczystość I Komunii św. Dzieci z kl. III. będą w pełni uczestniczyć w Eucharystii przyjąć Ciało i Krew Pana Jezusa.
 1. Od poniedziałku będą przeżywać „Biały Tydzień”. Jest to forma przedłużenia wielkiej uroczystość I Komunii św. O godz. 17.30 gromadzą się na nabożeństwa majowych i uczestniczą w Mszy św. wieczornej. Wyjątkiem będzie wtorek, kiedy dzieci przyjdą na Mszę św. o godz. 11.00. Zachęcamy i prosimy by rodzice towarzyszyli tym dzieciom w Komunii św. w każdą niedziele i święta.
 1. W Kościele w Polsce trzecia niedziela Wielkanocy obchodzona jest jako „Niedziela Biblijna”. Zachęcamy do rodzinnego czytania Pisma św.
 1. We wtorek, 3 maja – uroczystość NMP Królowej Polski. Msze św. jak w każdą niedzielę. W konkatedrze żywieckiej Msza św. w intencji Ojczyzny o godz. 10.00. Po niej uroczystości na Żywieckim Rynku. W naszej parafii Msza św. z intencji Ojczyzny i wszystkich rodaków w kraju i za granicą o godz. 11.00.
 1. W środę, 4 maja we wspomnienie św. Floriana obchodzony jest Dzień Strażaka. Wszystkim strażakom wyrażamy naszą wdzięczność i składamy najlepsze życzenia. Na Mszę wieczorną zapraszamy strażaków OSP Sporysz wraz z rodzinami.
 1. W środę, 4 maja rozpoczynają się egzaminy maturalne. Zapraszamy maturzystów na Mszę św. o godz. 6.30 lub 18.00. Prośmy również dla nich o światło Ducha świętego i opiekę Matki Najświętszej.
 1. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. W czwartek nabożeństwo eucharystyczne „Godzina Święta” i okazja do spowiedzi od godz. 17.00. Zapraszamy szczególnie młodzież przygotowującą się do bierzmowania. W piątek od godz. 16.30 spowiedź pierwszopiętrowa. Zapraszamy szczególnie dzieci z kl. IV wraz z rodzicami, oraz wszystkich innych, którzy praktykują nabożeństwo pierwszych piątków miesiąca. W sobotę od godz. 8.00 odwiedziny chorych w domach z posługą sakramentalną. O godz. 17.00 nabożeństwo do Niepokalanego Serca NMP.
 1. W przyszłą niedziele, 8 maja dzieci z kl. IV na Mszy św. o godz. 11.00 swoją będą uczestniczyć w Pierwszej rocznice Komunii św. Zapraszamy dzieci w strojach komunijnych.
 1. W niedzielę, 8 maja będzie zorganizowana zbiorka pieniężna dla naszych strażaków OSP Sporysz na zakup nowego samochodu techniczny do gaszenia pożarów. Przed kościołem od godz. 6.30 – 19.00 strażacy będą kwestować dzieląc się wypiekami przygotowanymi przez swoje rodziny
 1. Zapraszamy na nabożeństwa majowe w kościele codziennie o godz. 17.30. Zachęcamy do odmawiania litanii Loretańskiej również przy figurach Matki Bożej rozsianych wśród naszych domostw. Prosimy o uporządkowanie i udekorowanie figur i kapliczek maryjnych.
 1. Liturgiczne obchody tygodnia:
a) w poniedziałek, 2 maja – wspomnienie św. Atanazego, bp,
b) we wtorek, 3 maja – uroczystość NMP Królowej Polski,
c) w środę, 4 maja – wspomnienie św. Floriana, męczennika,
d) w piątek, 6 kwietnia- wspomnienie św. Apostołów Filipa i Jakuba.

 

 1. Pod chórem znajduje się prasa katolicka „Gość Niedzielny”, „Niedziela”, „Apostolstwo Chorych” i nasze parafialne „Królowanie”.