Ogłoszenia – 15.05.2022 r.

V Niedziela Wielkanocna

1. Zachęcamy do udziału w nabożeństwach majowych codziennie o godz. 1730. Zapraszamy wszystkie dzieci z rodzicami i dziadkami. Dzieci otrzymują obrazki z aniołami zachęcającymi do realizacji konkretnych zadań kształtujących postawy służby wobec drugiego człowieka.
2. W poniedziałek, 16 maja przypada święto św. Andrzeja Boboli, kapłana i męczennika, patrona Polski.
3. W środę, 18 maja po Mszy wieczornej spotkanie formacyjne członków i sympatyków Akcji Katolickiej.
4. W czwartek, 19 maja po Mszy wieczornej spotkanie formacyjne dla młodzieży z kl. VIII przygotowujących się do bierzmowania. Bierzmowanie w naszej parafii będzie 13 czerwca o godz. 1700. Sakramentu bierzmowania udzieli ks. bp. Damian Muskus z Krakowa.
5. W piątek, 20 maja z racji trzeciego piątku miesiąca nabożeństwo do Bożego Miłosierdzia o godz. 1715.
6. W przyszłą niedziele, 22 maja przypada 27 r. pobytu Ojca św. Jana Pawła II w naszej diecezji. Papież spotkał się wówczas z mieszkańcami Żywca. Dziękując za ten dar obecności namiestnika Chrystusa na ziemi prośmy św. Jana Pawła w intencji naszych rodzin i naszej parafii.
7. W imieniu strażaków OSP Sporysz składamy gorące podziękowania za dar serca na samochód strażacki. Zebrano 22 tyś 750 zł. Dzisiejsza składka inwestycyjna jest przeznaczona na gromadzenie środków na budowę ołtarza Bożego Miłosierdzia. Prace rozpoczną się pod koniec maja. Sama mozaika Chrystusa Miłosiernego jest już gotowa. Trwają ostatnie konsultacje z wykonawcą ołtarza.
8. Liturgiczne obchody tygodnia:
a) w poniedziałek, 16 maja – święto św. Andrzeja Boboli, kapłana i męczennika, patrona Polski.
b) w sobotę, 21 maja wspomnienie św. Jan Nepomucena, kapłana i męczennika,
9. Pod chórem znajduje się prasa katolicka „Gość Niedzielny”, „Niedziela” i nasze parafialne „Królowanie”, oraz foldery turystyczne o parafiach naszej diecezji.