Ogłoszenia – 5.06.2022 r.

Uroczystość Zesłania Ducha Świętego

1. Uroczystość Zesłania Ducha Świętego kończy okres wielkanocny. Od poniedziałku rozpoczyna się w kościele okres zwykły, który potrwa do Adwentu. Dzisiejsza niedziela jest niedzielą adoracyjną. W naszej modlitwie polecamy młodzież naszej parafii przygotowującą się do bierzmowania. Bierzmowanie w naszej parafii będzie w poniedziałek 13 czerwca o godz. 1700.
 
Dziś w Skoczowie doroczna pielgrzymka ku czci św. Jana Sarkandra, patrona naszej diecezji. W Żywcu natomiast odbywa się już po raz czwarty Marsz dla Życia i Rodziny, pod hasłem „ślubuję ci…” Na żywieckim rynku festyn rodzinny.
3. Dziś również jest obchodzone w całym kościele w Polsce Święto Dziękczynienia, powstałe z inicjatywy archidiecezji warszawskiej. Święto to ma przypominać wiernym, że najcenniejszym darem jest wdzięczność wobec Boga.
4. W poniedziałek obchodzony jest Misyjny Dzień Chorych. Naszą modlitwą ogarniamy wszystkich chorych parafian, jak również cierpiących w wyniku wojny Ukraińców.
5. W przyszłą niedziele, 12 czerwca przypada Uroczystość Najświętszej Trójcy.
6. Nabożeństwa czerwcowe do Najświętszego Serca Pana Jezusa w tygodniu po wieczornej Mszy św., w niedziele i święta o godz. 1740.
 
7. Pod chórem prasa katolicka: „Gość Niedzielny”, „Niedziela”, i nasze parafialne „Królowanie”. Prosimy o przekazywanie naszej gazetki starszym parafianom, którzy nie mogą z nami uczestniczyć w nabożeństwie w kościele.
 
8. Liturgiczne obchody tygodnia:
a) w poniedziałek, 6 czerwca – święto NMP Matki Kościoła,
b) we wtorek, 7 czerwca – wspomnienie bł. Michała Tomaszka, kapłana i męczennika,
c) w środę, 8 czerwca – wspomnienie św. Jadwigi Królowej,
d) w czwartek, 9 czerwca – święto Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana,
e) w sobotę, 11 czerwca – wspomnienie św. Barnaby, apostoła.
 
9. Życzymy wszystkim błogosławionej niedzieli i całego tygodnia, otwarcia umysłu i serca na dary Ducha św. a młodzieży dobrego przygotowania do przyjęcia sakramentu bierzmowania.