Ogłoszenia – 3.07.2022 r.

XIV Niedziela Zwykła

1. Dziś pierwsza niedziela miesiąca, niedziela adoracyjna. Powierzamy w modlitwie wszystkich wypoczywających jak i pracujących w czasie wakacji. Myśli kierujemy w stronę rolników wypraszając dla nich dobrą pogodę i obfite plony.
 
2. W środę na wieczorną Mszę św. zapraszamy wszystkich małżonków obchodzących w lipcu swoje jubileusze małżeńskie. Przed Mszą św. nabożeństwo do Matki Bożej Nieustającej Pomoc.
 
3. W czwartek o godz. 1700 nabożeństwo eucharystyczne „Godzina Święta” i okazja do spowiedzi.
 
4. W sobotę o godz. 1730 nabożeństwo do Siedmiu Boleść Matki Najświętszej.
Na Msze wieczorną zapraszamy czcicieli ADŚ oraz rodziny zmarłych, których najbliżsi odeszli do wieczności od lipca zeszłego roku do tego roku.
  
5. Kancelaria parafialna w okresie wakacyjnym będzie otwarta tylko popołudniu w godz. 1830 do 1930. w poniedziałki, środy, piątki. W sytuacjach wyjątkowych wezwanie do chorego lub spraw pogrzebowych codziennie po Mszy porannej, wieczornej lub przez kontakt telefonu dyżurnego: 33 861 30 13.
 
6. Wspólnota Świeckiego Zakonu Karmelitów Bosych organizuje pielgrzymkę na Ogólnopolskie Spotkanie Rodziny Szkaplerznej do Czernej w sobotę 23 lipca. Informacje o pielgrzymce w gazetce parafialnej, a zapisy w zakrystii.
 
7. Przypominamy wszystkim wierzącym, wyjeżdżającym na wakacje i urlopy o obowiązku niedzielnej i świątecznej Mszy św. oraz o praktykach religijnych w miejscu odpoczynku.
  
8. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej: „Gościa Niedzielnego”, „Niedzieli” i naszego parafialnego „Królowania”. Prosimy o przekazywanie naszej gazetki szczególnie samotnym starszym parafianom.
  
9. Liturgiczne obchody tygodnia:
a) w środę, 6 lipca – wspomnienie bł. Marii Teresy Ledóchowskiej, dziewicy,
b) w piątek, 8 lipca – wspomnienie św. Jana z Dukli, kapłana.
 
10. Modlitwa za zmarłych.
W tym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odeszli: + Beata Wierzbicka, + Krystyna Surowa, + Teresa Cholewińska.
     Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…