Z ŻYCIE KOŚCIOŁA PARAFIALNEGO

Wyrusz z nami na pielgrzymkę

 

Program autokarowej parafialnej pielgrzymki na Jasną Górę

29.08.2022 r.

g. 6.00 – wyjazd od kościoła
Po drodze nawiedzenie sanktuarium  w Leśniowie, Gidlach i Św. Annie.
g. 12,15 – powitanie (na wałach) pieszej pielgrzymki żywieckiej
g. 13.00 – Msza św. w kaplicy Matki Bożej
g. 15.00 Draga krzyżowa (na wałach)
Poł godz. po zakończeniu Drogi Krzyżowej wyjazd autokaru w kierunku Żywca

Powitanie

nowych księży:

* Marcina Mędrzaka ( wikariusz),

* Marcina Jakubca (kapelan-wikariusz) dla naszej parafialnej wspólnoty Chrystusa Króla

W imieniu własnym i parafian pragnę przywitać nowych księży w  naszej wspólnocie. Obaj księża przyjęli świecenia kapłańskie (18lat temu) w 2024 roku w katedrze w Bielsku Białej. Ks. Marcin Mędrzak pochodzi rodem z Bielska Białej z parafii Najświętszego Serca pana Jezusa i ostatnio służył jako wikariusz w parafii w Ciśccu. Ks. Marcin Jakubiec pochodzi z parafii w Łodygowicach, Szymona i Judy Tadeusza. Ostatnio pełnił funkcje wikariusza w parafii Rajcza. Życzę księżom nowych sił., natchnień Ducha Św., kapłańskiej gorliwości i owocnej współpracy dla dobra wiernych wspólnoty Chrystusa Króla i chorych w szpitalu żywieckim.

                                                                                        Ks. Adam Hopciaś- proboszcz 
                                                                                                      z parafianami

Zaproszenie

 

1.09.(czwartek) godz. 8.00

Kościół parafialny

Dzieci, młodzież, rodziców oraz Dyrekcję wraz z nauczycielami oraz pracownikami wszystkich szkół  znajdujących się na terenie naszej parafii serdecznie zapraszamy na Mszę świętą rozpoczynającą Nowy Rok Szkolny i Katechetyczny. Niech dobry Bóg obdarzy nas Wszystkich darami Ducha świętego i potrzebnymi łaskami do podjęcia obowiązków i zadań, które na nas czekają.


Zaproszenie

Dożynki parafialne

Święto chleba i pracy rolnika

4 września 2022 g. 11.00

Kościół w Sporyszu

Wolontariusze Zespołu Charytatywnego i członkowie Akcji Katolickiej
po Mszach św. będą prowadzić Akcję
Bochenek Chleba = Miłość  dla wszystkich

To podzielenie się chlebem, ma przypominać o osobach starszych i samotnych oraz o tym, że…nie samym chlebem żyje człowiek. Będą zbierane datki na pomoc materialną dla tych samotnych biednych ludzi. Będą zachęcać każdego do oddania cząstki siebie w postaci poświęconego czasu, uśmiechu, zainteresowania dla kogoś, kto potrzebuje pomocy.

  „Abyśmy byli razem i jedno mieli serce.
Dzielmy się chlebem, dzielmy się niebem.
Niech się odmieni, niech się odmieni oblicze ziemi, tej ziemi.“