Ogłoszenia – 20.11.2022 r.

Uroczystość Jezusa Chrystusa, Króla Wszechświata

Odpust parafialny

 

1. Dziś nasza wspólnota parafialna przeżywa uroczystość odpustową ku czci Chrystusa Króla. W czasie trwania uroczystości można uzyskać odpust zupełny, odmawiając Akt Poświęcenia Rodziny Ludzkiej Chrystusowi Królowi, oraz spełniając zwykła warunki odpustu, takie jak; stan łaski uświęcającej, przyjęcie Komunii św. i modlitwa w intencji Ojca świętego. Materialną pamiątką dzisiejszego odpustu są piernikowe korony. Dochód ze sprzedaży przeznaczony jest na wsparcia najbiedniejszych seniorów z naszej parafii.
2. Uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata jest też świętem patronalnym Akcji Katolickiej, Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży oraz Światowego Dnia Młodzieży na szczeblu diecezjalnym. Główne uroczystości w naszej diecezji w kościele w Bielsku Białej na osiedlu Karpackim.
3. W środę od godz. 15.00 adoracja Najświętszego Sakramentu, w ramach wieczystej adoracji trwającej w naszej diecezji. Od 15.00 –16.00 zapraszamy Róże Różańcowe i mieszkańcy z części „Centrum” parafii, od 16.00 – 17.00 Akcje Katolicką, Zespół Charytatywny, III Zakon Karmelitański i mieszkańcy części „Na Oklu”, od 17.00 – 18.00 Damaszek, grupa młodzieżowa „Jestem”, Parafialne Rada Duszpasterska i mieszkańcy części „Sporysz”.
4. W przyszłą niedzielę rozpoczyna się Adwent, nowy rok liturgiczny w Kościele. Msze św. roratnie będą odprawiane od poniedziałku do piątku o godz. 17.30, a w sobotę i niedziele o godz. 6.30.
5. Od przyszłej niedzieli, członkowie Akcji Katolickiej będą rozprowadzać świece wigilijne, a p. organista i p. kościelny poświęcone opłatki.
6. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej, w którą można pobrać pod chórem.
7. Bóg zapłać wszystkim za liczny udział w rekolekcjach przed odpustem parafialnym i za złożone ofiary na potrzeby duszpasterstwa księży Sercanów.
Bóg zapłać za dzisiejszą składkę inwestycyjną przeznaczoną na ogrzewanie olejowe naszego Kościoła i Domu Parafialnego.
8. Liturgiczne obchody tygodnia:
a) w poniedziałek, 21 listopada – wspomnienie Ofiarowania Najświętszej Maryi Panny,
b) we wtorek, 22 listopada – wspomnienie św. Cecylii, dziewicy i męczennicy,
c) w środę, 23 listopada – wspomnienie św. Klemensa I, papieża i męczennika,
d) w czwartek, 24 listopada – wspomnienie św. Andrzeja Dung-Laka i towarzyszy,
e) w piątek, 25 listopada – wspomnienie św. Katarzyny Aleksandryjskiej, dziewicy i męczennicy.
9. Niech Chrystus Król, błogosławi hojnie wszystkim parafianom i gościom i króluje w sercach i rodzinach, oraz w naszej Ojczyźnie i na całym świecie.