Ogłoszenia – 18.12.2022 r.

IV niedziela Adwentu

1. Zapraszamy na Roraty w dni powszednie o godz. 17.30, a w sobotę o godz. 6.30. Przygotowane sa nagrody dla wytrwałych. Nagrody dla dzieci będą wręczone w piątek 23 grudnia na roratach.
 
2. W czwartek, 22 grudnia w naszej parafii spowiedź przedświąteczna od 8.00-10.00, 16.00-17.30  oraz 18.30 – 20.00. Spowiadać będzie kilku księzy, będzie również okazja w czasie spowiedzi przyjęcia Komunii św. Zachęcamy również do skorzystania ze spowiedzi na Mszach roratnych, oraz ze stałego konfesjonału w żywieckiej konkatedrze. Tam również będzie w piątek całodzienna spowiedź.
 
3. W Wigilię, 24 grudnia zapraszamy na ostatnie tegoroczne roraty o godz. 6.30 wszystkich parafian, a szczególnie te rodziny, które w minionym roku pożegnały swoich najbliższych, a  których zabraknie przy wigilijnym stole. Po Mszy św. można udać się na cmentarz by zapalić świece wigilijne na znak jedności i miłości z nimi..
 
4. W Wigilię rano, harcerze z Hufca Żywieckiego przekażą wiernym Betlejemskie Światełko Pokoju. Przybyło z groty Narodzenia Pana Jezusa w Betlejem przywiezione przez harcerzy różnych narodów sztafetą pokoju.
 
5. W Wigilię burmistrz Miasta Żywca, oraz przewodniczący Rady Miasta wraz z MOPS zapraszają osoby samotne i ubogie na wieczerzą wigilijną o godz. 11.00 do Starego Zamku.
 
6. Msza św. w Wigilię o północy, zwana Mszą pasterską będzie w oprawie góralskiej z Zespołem Regionalnym „Żywczanie”, Kompanią Zbójników Beskidzkich. Składka na tace będzie przeznaczona na Fundusz Ratowania Nienarodzonych. Po Mszy św. przy zapalonych ogniskach będzie wspólne kolędowanie. O oprawę i poczęstunek zadbali strażacy OSP Sporysz.
 
7. Wizytę duszpasterska zwana kolędą rozpoczniemy 27 grudnia. Kapłani będą odwiedzać domy w danym wyznaczonym terminie. Uszanują wolę każdej rodziny odnośnie przyjęcia lub odmowy wizyty duszpasterskiej. Pragną zapewnić o  modlitwie za wszystkich i przekazanym  błogosławieństwie wszystkich rodzin niezależnie czy przyjmą kapłana do swego domu.
 
8. W przedsionku kościoła członkowie Akcji Katolickiej rozprowadzają świece wigilijne, organista i kościelny poświęcone opłatki, a dzieci ze świetlicy parafialnej sianko na stół wigilijny. Dzieci pragną przekazać cały dochód dla dzieci  na Ukrainie.
 
9. Pod chórem do nabycia prasa katolicka; Gość Niedzielny”, Niedziela” i nasz cotygodniowy numer „Królowanie”. W zakrystii do nabycia kalendarze rolnicze.
 
10. Bóg zapłać za dzisiejszą składkę inwestycyjną. Przeznaczymy ją na pokrycie oleju opałowego do ogrzewania kościoła jak również do zapłaty za remont salki ministranckiej za prezbiterium.
 
11. Życzymy wszystkim błogosławionego czasu spotkań przy wigilijnym stole i przy adoracji Dzieciątka Jezus w naszej parafialnej szopce.