Ogłoszenia – 1.01.2023 r.

Uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki – Nowy Rok 2023

1. Dziś rozpoczynamy Nowy Rok 2023. Jest to zarazem pierwsza niedziela miesiąca, niedziela adoracyjna. Dziękujemy Bogu za dar nowego czasu i modlimy się by w nim ludzie stali się lepsi a świat był wolny od wojen kataklizmów i innych nieszczęść

2. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek miesiąca. O godz. 17.00 nabożeństwo eucharystyczne „Godzina Święta” i okazja do spowiedzi.

3 Odwiedziny chorych w domach z posługą sakramentalną wyjątkowo w tym tygodniu w czwartek od godz. 8.00.

4. W piątek, 6 stycznia – uroczystość Objawienia Pańskiego zwana świętem Trzech Króli. Msze sw. jak w każdą niedziele. Na Mszę o godz. 11.00 zapraszamy dzieci w strojach z różnych stron świata dla podkreślenia misyjnego charakteru tego świata, a zarazem objawianiu że kościół jest obecny na wszystkich kontynentach świata. Będzie dodatkowa msza św. o godz. 15.00 i wspólne spotkanie opłatkowo – kolędowe dla wszystkich grup duszpasterskich i wspólnot działających w naszej parafii. Serdecznie zapraszamy po Mszy sw. do Domu Parafialnego.

5. Żywiecki Korowód Trzech Króli, 6 stycznia rozpocznie Msza św,. o godz. 12 w ż kościele św. Floriana w Żywcu Zabłociu. Następnie ul Dworcową, Kościuszki przejdzie na Żywiecki Rynek by tam złożyć hołd Dzieciątku i dary św. Rodzinie . Zapraszamy dzieci młodzież i dorosłych do uczestnictwa w Korowodzie, szczególnie do wspólnego kolędowania na Rynku, które rozpocznie się ok godz. 14.00. Podczas kolędowania będzie zorganizowana zbiórka charytatywna na leczenie i rehabilitację Lenki Kuźmińskiej z parafii Leśna.

6. W sobotę, 7 stycznia z racji pierwszej soboty miesiąca o godz. 6.10 godzinki ku czci Matki Bożej a o godz. 17.00 nabożeństwo do Niepokalanego Serca NMP.

7. W przyszłą niedziele, 8 święto Chrztu Pańskiego.

8. Plan wizytę duszpasterską na kolejne dni;

2.01.2023 r. poniedziałek od godz. 15.00
x. Proboszcz ul. Łagodna
x. Kapelan ul. Habdasówka (80-119)
3.01.2023 r. wtorek od godz. 15.00
x. Wikariusz ul. Pierwogóra od góry
x. Kapelan ul. Pola Lisickich
4.01.2023 r. środa od godz. 15.00
x. Proboszcz ul. Sporyska od nr. 81 do nr. 62 , Kwiatowa
x. Kapelan ul. Nadrzeczna
5.01.2023 r. czwartek od godz. 15.00
x. Wikariusz ul. Wiosenna
x. Kapelan ul. Nad Koszarawą, Stawy
7.01.2023 r. sobota od godz. 9.00
  x. Proboszcz ul. Podgórska( od góry) i Poprzeczna
  x. Wikariusz ul. Brzozowa, Turystyczna
  x. Kapelan ul. Kopernika ( od Klonowej) do P. Skargi
     
8.01.2023 r. niedziela od godz. 14.00
  x. Proboszcz ul. Sporyska od nr. 67 do ul. Isep, Potoczna
     

 

9. Pod chórem do nabycia prasa katolicka „Gość Niedzielny”, „Niedziela” i nasze parafialne „Królowanie”.