Ogłoszenia – 2.04.2023 r.

Niedziela Palmowa

 1. Dziś Kościół obchodzi pamiątkę uroczystego wjazdu Pana Jezusa do Jerozolimy. Gałązkami palmowymi pozdrawiamy Chrystusa jako naszego Pana i Króla. Palmy kładziemy także na grobach naszych bliskich jako znak zmartwychwstania i życia. Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym o godz. 17.15.

 

 1. Dziś przypada 18 rocznica śmierci papieża św. Jana Pawła II. O godz. 21.37 zapalmy w oknach świece na znak naszej łączności duchowej z Nim.

 

 1. Dziś w Amfiteatrze pod Grojcem o godz. 19.00 Pasja Beskidzka. Misterium męki Pańskiej. Cena biletu 25 zł do nabycia przed spektaklem. Dzieci do lat 12 bezpłatnie.

 

 1. Wielki Wtorek, 4 kwietnia o godz. 17.00 wyruszy od krzyża przy ul. Kamiennej Plenerowa Droga Krzyżowa na Duży Grojec. Zapraszamy całymi rodzinami na to nabożeństwo. Bardzo dziękujemy sekcji młodzieżowej OSP Sporysz wraz z opiekunami za uporządkowanie terenu i przygotowanie trasy Drogi Krzyżowej.

 

 1. Wielka Środa, 5 kwietnia nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy przed Mszą wieczorną.

 

 1. Wielki Czwartek, 6 kwietnia – rozpoczęcie świętego Triduum Paschalnego. Jest to dzień ustanowienia Eucharystii i Kapłaństwa. Rano w tym dniu nie ma w kościele żadnych nabożeństw. Msza Wieczerzy Pańskiej z obrzędem obmycia nóg 12 mężczyznom – seniorom o godz. 18.00. Po Mszy św. przeniesienia Najświętszego Sakramentu do ołtarza ciemnicy i adoracja do godz. 22.00.

 

 1. Wielki Piątek, 7 kwietnia – pamiątka Męki i Śmierci Pana Jezusa. W tym dniu nie odprawia się żadnej Mszy św. Obowiązuje post ścisły, dla chrześcijan od 18 do 60 roku życia i wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych dla wszystkich wierzących. Nabożeństwo Drogi Krzyżowej dla dzieci i młodzieży bierzmowanej o godz. 15.00. Liturgia Wielkiego Piątku rozpocznie się o godz. 18.00 nabożeństwem Drogi Krzyżowej, czytaniem tekstu opisu Męki Pańskiej, adoracją Krzyża, Komunią św., obrzęd namaszczenia figury Pana Jezusa i złożenie do symbolicznego ołtarza grobu. Adoracja Najświętszego Sakramentu przez całą noc. W czasie trwania adoracji będzie również okazja do spowiedzi św. Zapraszamy na adoracje poszczególne rejony i grupy duszpasterskie według podanego planu w gablotce, stronie internetowej i gazetce parafialnej.

 

 1. Wielka Sobota, 8 kwietnia to dzień ciszy i czuwania przy Bożym Grobie, oraz dzień poświęcenia pokarmów na stół wielkanocny. Święcenie pokarmów w kościele o godz. 9.00, 10.00, 11.00 i 12.00, w kaplicy za mostem o godz. 12.00. Liturgia Wielkiej Soboty rozpocznie się o godz. 18.00 od poświęcenia ognia i paschału. Przynosimy świece (paschaliki) na obrzęd odnowienia przyrzeczeń chrzcielnych.

 

 1. Zespół Charytatywny z parafii organizuje zbiórkę produktów żywnościowych i chemii gospodarczej dla najbiedniejszych seniorów naszej parafii. Produkty te można składać do soboty do godz. 12.00 w kościele przy figurze św. Józefa.

 

 1. Odpust zupełny, czyli darowanie kar za grzechy już odpuszczone w sakramencie pokuty można zyskać pod zwykłymi warunkami w Wielki Czwartek, Wielki Piątek i Wielką Sobotę uczestnicząc w nabożeństwach danego dnia.

 

 1. W przyszłą niedzielę, 9 kwietnia, Msza rezurekcyjna z procesją wokół kościoła o godz. 6.00. Zapraszamy OSP Sporysz, Asystę Żywiecką, Koło Gospodyń, panie do niesienia feretronów, panów do niesienia sztandarów i baldachimu, wszystkich parafian i gości.

 

 1. W Poniedziałek Wielkanocny, 10 kwietnia Msze św. jak w każdą niedziele. O godz. 11.00 na Mszy św. zostanie udzielony sakrament chrztu św.

 

 1. Pod chórem do nabycia prasa katolicka: „Gość Niedzielny”, „Niedziela”, oraz nasze parafialne „Królowanie”. Za ławkami są jeszcze świece paschaliki na Liturgię Wielkiej Soboty. Można również je zapalić w Wielką Niedziele nawiedzając groby naszych bliskich zmarłych podkreślając nadzieję powszechnego zmartwychwstania zmarłych. Dochód przeznaczony będzie dla ubogich seniorów naszej parafii.

 

 1. Dziękujemy za złożone ofiary do skarbon „Jałmużna Postna” na leczenie i rehabilitację chorego małego Karolka z naszej parafii. Dziękujemy za udział w rekolekcjach parafialnych i dar złożony na ręce o. Kazimierza Kowalskiego na duszpasterstwo Ojców Bernardynów w Łodzi.

 

15. Życzymy wszystkim głębokich duchowych przeżyć w czasie Wielkiego Tygodnia i czasu Wielkanocy.