Ogłoszenia – 23.04.2023 r.

Niedziela Słowa Bożego

 1. Dzisiejsza niedziela obchodzona jest jako Niedziela Biblijna. Jest to zachęta do czytania Pisma św. jako słowa Boga do człowieka. Św. Hieronim mawiał, że nieznajomość Biblii jest nieznajomością Chrystusa. Zachęcamy do codziennej lektury Pisma Św.
 1. Za ławkami w kościele są wystawione foldery jak czytać codziennie Pismo św. i są również przygotowane przez wspólnotę Damaszek gotowa karteczki z fragmentami Ewangelii do osobistego przeczytania i medytacji.
 1. W dniu dzisiejszym ofiarą do puszek za ławkami w kościele wspieramy Radio diecezjalne Anioł Beskidów. Bóg zapłać za składane datki.
 1. W poniedziałek, 24 kwietnia obchodzona jest uroczystość św. Wojciecha, biskupa i męczennika, głównego patrona Polski
 1. We wtorek, 25 kwietnia obchodzone jest święto św. Marka, ewangelisty.
 1. W środę przed Mszą wieczorną nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy. W tym dniu ks. bp. senior Tadeusz Rakoczy obchodzi 31 r. święceń biskupich. Jesteśmy wdzięczni za wszelkie dobra jego biskupiej posługi i polecamy go Matce Bożej wypraszając dar zdrowia.
 1. W czwartek przed Mszą wieczorną nabożeństwo do Chrystusa Króla patrona naszej parafii i kościoła.
 1. W sobotę 29 kwietnia obchodzone jest święto św. Katarzyny Sieneńskiej, dziewicy i doktora Kościoła, patronki Europy. Jest to zarazem Dzień Męczeństwa Duchowieństwa Polskiego w czasie II wojny światowej. W czasie II wojny światowej zginęło blisko 3 tys. polskich duchownych, a więc prawie 20 proc. przedwojennego duchowieństwa. – Potwierdzili duchowo prawo Chrystusa i Kościoła w naszym narodzie.
 1. W przyszłą niedziele, 30 kwietnia z bazyliki Matki Bożej Bolesnej w Hałcnowie wyruszy diecezjalna piesza pielgrzymka do sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Krakowie Łagiewnikach.
 1. Gorące podziękowania za zeszłotygodniową składkę inwestycyjną. Zebrano 7 210 zł.
 1. Rozpoczęły się prace związane z montażem ołtarza Bożego Miłosierdzia w nawie bocznej naszego kościoła. Po uporaniu się z formalnymi trudnościami i terminami, kamieniarze z Brennej montują marmurowy ołtarz. Następnym etapem będzie zamontowanie gotowej mozaiki Jezusa Miłosiernego. Wizualizacja w gablotce przy kościele. Jest to dzieło całej naszej społeczności parafialnej. Jest to znak obecności Jezusa Miłosiernego dla nas i następnych pokoleń. Bóg zapłać za zrozumienie, wsparcie i pomoc finansową. Są przygotowywane specjalne cegiełki budowy ołtarza.
 1. Solenizantom nadchodzącego tygodnia składamy najlepsze życzenia, wszystkim parafianom i gościom życzymy błogosławionej niedzieli i całego tygodnia.