Ogłoszenia – 7.05.2023 r.

V Niedziela Wielkanocna – uroczystość I Komunii św.

  1. Dziś w naszej parafii przeżywamy uroczystość Pierwszej komunii św. dzieci z kl. III Szkoły Podstawowej nr. 3, Szkoły Sportowej i innych szkół. Przez najbliższy tydzień tzw. Biały Tydzień dzieci komunijne będą uczestniczyć nabożeństwach majowych i Mszy wieczornej. Dzieci ze Szkoły Specjalnej będą miały I Komunie w sobotę 13 maja.
  1. W poniedziałek, 8 maja uroczystość św. Stanisława, biskupa i męczennika, głównego patrona Polski. W katedrze w Bielsku Białej ks. bp. Roman Pindel udzieli święceń diakonatu 6 klerykom naszego seminarium duchownego.
  1. W sobotę, 13 maja spotkanie III Zakonu Karmelitańskiego o godz. 9.00. Spotkanie członków Apostolstwa Dobrej Śmierci o godz. 17.15 rozpocznie się koronką do siedmiu boleści Matki Bożej. Msza św. wieczorna będzie odprawiona w intencji członków ADŚ oraz zmarłych parafian od maja 2022 do maja tego roku. Zapraszamy rodziny tych zmarłych do wspólnej modlitwy na Mszy św.
  1. W sobotę również w Rychwałdzie pierwsze w tym roku nabożeństwo fatimskie. Początek nabożeństwa o godz. 18.00. Msza św. przy ołtarzu polowym z procesją wokół bazyliki o godz. 19.00.
  1. W przyszłą niedziele, 14 mają. o godz. 11.00 dzieci z klas IV, będą uczestniczyły w Mszy rocznicowej I Komunii św. Zapraszamy dzieci w strojach komunijnych. Spowiedzi dzieci i rodziców w sobotę 13 maja od godz. 17.00.
  1. Nabożeństwa majowe codziennie o godz. 17.30. Zapraszamy całymi rodzinami. Jeśli ktoś nie może być na nabożeństwie w kościele zachęcamy do odmówienia litanii loretańskiej przy przydrożnych kapliczkach lub w domu. Warto w domu zadbać o ołtarzyk poświęcony Matce Najświętszej zgodnie z wielowiekową polską tradycją.
  1. Zachęcamy do nabywania i czytania prasa katolicka. Polecamy: „Gościa Niedzielnego”, „Niedziele”, „Apostolstwo Chorych” i nasz parafialny tygodnik „Królowanie”.
  1. Parafia nasza z wikariuszem ks. Marcinem Mendrzakiem organizuje wyjazd wakacyjny dla dzieci i młodzieży w dn. 19-26 lipca do pięknej miejscowości w Polsce Przystań Biskupińska. Jeżeli rodzicom zależy na pobożnym ale i bezpiecznym i dobrze zorganizowanym wypoczynku dla dzieci to zachęcamy do zapisywania dzieci na wakacyjny wypoczynek. Bliższe informacje na plakacie i u ks. wikariusza.
  1. Organizowana jest też pielgrzymka do Warszawy do świątyni Opatrzności Bożej 10 czerwca, w ramach diecezjalnej pielgrzymki. Biskup ordynariusz zawierzy diecezje Bielsko Żywiecką Bożej Opatrzności. Informacje o wyjeździe i kosztach w kawiarence „Przystań” obok katedry w Żywcu.
  1. Dzieciom I Komunijnym życzymy, by ta piękna przygoda z Jezusem, którą dziś rozpoczęli trwała nieprzerwalnie przez całe życie. Solenizantom tego tygodnia życzymy, wszystkim darów duchowych i materialnych w życiu osobistym i rodzinnym.