Ogłoszenia – 14.05.2023 r.

VI Niedziela Wielkanocna

1. Dziś w naszej parafii dzieci z kl. IV przeżywają rocznice Pierwszej komunii św.
Przez najbliższy tydzień zapraszamy te dzieci z rodzicami, dziadkami na nabożeństwach majowych i Msze wieczorną.

2. W poniedziałek, wtorek, środę (15, 16, 17 maja) przypadają tzw. Dni Krzyżowe – Dni Modlitw o urodzaje. Procesja rozpocznie się od krzyża w ramach nabożeństwa majowego, a zakończy Msza o godz. 18.00 w intencji poszczególnych dzielnic parafii:

a) w poniedziałek o godz. 17.00 procesja od krzyża na rondzie w Sporyszu w stronę kaplicy. Msza św. o godz. 18.00 w intencji mieszkańców Sporysz,
b) we wtorek o 17.30 procesja od Krzyża Misyjnego obok kościoła. Msza św. o godz. 18.00 w intencji mieszkańców Centrum,
c) w środę o godz. 17.00 od krzyża na Pierwogórze w stronę kościoła. Msza św. o godz. 18.00 w intencji mieszkańców Okla i Łyski.

3. We wtorek, 16 maja przypada święto św. Andrzeja Boboli, kapłana i męczennika, patrona Polski, misjonarza kresów wschodnich. Zapraszamy na Msze wieczorną by modlić się za Polskę i o pokój na Ukrainie.

4. W piątek, 19 maja przypada dzień modlitw do Miłosierdzia Bożego z racji trzeciego piątku miesiąca. O godz. 17.15 koronka do Bożego Miłosierdzia. Msza św. wieczorna z modlitwą o uzdrowienia duchowe i fizyczne. Po Mszy św. adoracja Najświętszego Sakramentu z indywidualnym błogosławieństwem.

5. W przyszłą niedziele, 21 maja składka inwestycyjna będzie przeznaczona na prace konserwatorskie krzyża pod chórem oraz prace kamieniarskie związane z budową ołtarza Bożego Miłosierdzia..

6. Nabożeństwa majowe codziennie o godz. 17.30. Zapraszamy całymi rodzinami. Prosimy o zadbanie przydrożnych i przydomowych kapliczek i figur poświęconych Matce Bożej, jest to wyraz naszej głębokiej wiary i czci wobec zewnętrznych znaków pobożności ludowej.

7. Zachęcamy do nabywania i czytania prasa katolicka. Polecamy: „Gościa Niedzielnego”, „Niedziele”, „Apostolstwo Chorych” i nasz parafialny tygodnik „Królowanie”.

8. Parafia organizuje wypoczynek wakacyjny dla dzieci i młodzieży w dn. 19-26 lipca w Przystani Biskupińskiej. Wszelkich informacji udziela ks. wikariusz Marcin Mendrzak.

9. Parafia katedralna w Żywcu organizuje pielgrzymkę do Warszawy do świątyni Opatrzności Bożej w dniu 10 czerwca, w ramach diecezjalnej pielgrzymki. Informacje o wyjeździe i kosztach w kawiarence „Przystań” obok katedry w Żywcu.

10. Duszpasterstwo Młodzieży dekanatu żywieckiego organizuje wyjazd na XXVII Ogólnopolskie Spotkanie Młodych Lednica 2000. Wyjazd 2 czerwca o godz. 23,00 spod parafii Floriana w Żywcu Zabłociu. Powrót 4 czerwca w godzinach porannych. Koszt 80 zł. Zapisy pod adresem lednicazywiec@.com do 22 maja. Bliższych informacji udziela ks. Michał Marek wikariusz w Zabłociu.

11. Dzieciom świętującym rocznice I Komunii życzymy, by miłość do Jezusa Eucharystycznego ciągle wzrastała, a wszystkim parafianom i gościom błogosławionej niedzieli i całego tygodnia.